Як малювати сани.

Настрій картини складається з дрібниць. Тому навіть повсякденний предмет зможе передати думку, яку ви хотіли висловити зображенням. Варто намалювати найпростіші сани - і глядачі відчують поколювання морозу, шум вітру і запах хвої.
Інструкція
1
Розташуйте лист горизонтально. Розділіть його на чотири рівні частини. Легким контуром намітьте розташування саней - основна їх частина припадає на лівий верхній ділянку листа.
2
Щоб «поставити» санки на сніг, розгорніть їх передню частину в бік правого нижнього кута. Для цього подумки проведіть вісь через всі сидіння саней і відхиліть її від вертикальної осі листа вліво приблизно на 23 градуси. Коли малюнок буде побудований, при правильному нахилі вертикальна центральна вісь буде проходити через цвяхи на першій і другій дощечці саней.
3
Нижню ліву частину листа горизонтальній рисою розділіть навпіл. Від цієї лінії вгору до центральної горизонтальній осі намалюйте полози. Нахиліть цей вузький прямокутник трохи вправо.
4
Відміряйте довжину крайній лівій дощечки на сидіння санок. Вона приблизно в 1,7 рази довше висоти полозів і відхилена вліво. Поруч намалюйте ще чотири рейки, складових сидіння. Візуально відстань між задньою частиною дощок вже, ніж між передніми їх кінцями. При цьому кожна з дощечок спереду ширше, ніж на задньому плані.
5
Прямими лініями намітьте полози, засипані снігом. Вони не паралельні з крайніми дощечками саней, а зближуються з ними на задньому плані.
6
Доведіть начерк до досконалості. Додайте обсягу кожної з частин санок, вималювати їх бічні сторони. Зітріть всі допоміжні лінії побудови.
7
Розфарбуйте малюнок будь фарбою. Спочатку нанесіть світлі тони на освітлені частини санок. Потім ускладнюйте і затемняйте відтінок на бічних сторонах дощечок.
8
Природний відтінок снігу підкресліть ніжними чистими рефлексами в його поглибленнях і в тіні, яку відкидають санки.
9
Щоб намалювати сани побільше (наприклад сани Санта Клауса чи Діда Мороза), використовуйте ті ж принципи побудови. Тільки витонченіше зігніть полози і додайте до сидіння бічні і задню стінки, розмальовані візерунками.