Як намалювати ліс олівцем. Як намалювати траву в лісі.

Виразність природи зазвичай передають за допомогою кольору - яскравими мазками акварелі або масла. Щоб зробити малюнок олівцем настільки ж емоційно насиченим, потрібно знайти якийсь візуальний акцент в ділянці пейзажу. Наприклад, незвичайну гру світла на лісової галявині.
Інструкція
1
Розташуйте аркуш паперу горизонтально. Твердим олівцем (2Т або 4Т) зробіть начерк. Лінії мають бути легкими, без натиску, щоб їх простіше було видалити в разі помилки. Вертикальною лінією розділіть аркуш навпіл. Відступите вправо приблизно на чверть половини і проведіть ще одну вертикаль. В цьому місці знаходиться межа між освітленою і затіненій частинами лісу.
2
Вертикальну лінію розділіть на п'ять рівних частин. У місці нижньої розділової риси починатиметься ствол дерева, яке знаходиться на кордоні світла і затіненій частині пейзажу.
3
Одну п'яту частину від висоти аркуша відкладіть від намальованого дерева вправо і накресліть ще один ствол. Він повинен знаходитися трохи ближче до нижньої межі листа. На такій же відстані проведіть лінії ствола чергового дерева (воно в два рази ширше попередніх) і також опустіть їх вниз. У самого краю сторінки намалюйте останнє, саме широке дерево.
4
У лівій частині простору накидайте силуети інших дерев, зменшуючи їх ширину в міру віддалення на задній план.
5
Починайте штрихувати малюнок. Для більш темних ділянок беріть олівці помягче, світлі тонуйте твердими, гостро заточеними. Зверніть увагу на розподіл кольору на кожному стовбурі. По краях тон більш насичений, ніж у центрі - дотримуючись цього правила, ви додасте малюнку обсяг.
6
Землю, покриту травою, штрихи короткими вертикальними лініями, також підсилюючи натиск і використовуючи олівці різної твердості. Коли штрихування буде завершена, створіть ефект пробивається крізь гущавину світла. Для цього Клячка, ледь натискаючи, проведіть по малюнку справа наліво, повторюючи напрям світла. Висвітліть ділянки на траві. Після цього відновіть колір столів дерев справа.
7
Щоб малюнок виглядав більш виразно, можна трохи гіпертрофувати його контрастність - посилити кордону світла і тіней, що відкидаються деревами.