Як намалювати морду коня.

Вираз морди тварини часто цікавіше людського обличчя. Тому варто відмовитися від звичних малюнків тварин в повний зріст і зобразити їх портрети. Безсумнівно, гідним об'єктом стане «обличчя» коні .
Інструкція
1
Розташуйте аркуш паперу вертикально. Розділіть його навпіл горизонтальною і вертикальною осями. Легкими штрихами позначте межі малюнка зверху, знизу і зліва - між кордонами листа і обрисами тваринного повинно залишитися вільний простір.
2
Визначте розміри морди коні на малюнку. Зробіть попередній начерк. Ширина голови коні на рівні очей дорівнює половині ширини всього листа. Відступите від лівого краю кілька сантиметрів і позначте цей розмір відрізком. Для подальших побудов цей відрізок можна прийняти за одиницю виміру.
3
Розділіть намальовану лінію на три рівні частини. На кордоні правої третини поставте крапку. Через неї проведіть лінію, відхилену від вертикальної осі приблизно на 30 градусів. Це центральна лінія, що розділяє морду коні на дві половини (через ракурсу на даній фотографії ліва половина майже не видно).
4
Від горизонтальної лінії на рівні очей відкладіть вгору по вертикальній осі відстань від «перенісся» коні до кінчиків її вух. Воно дорівнює відрізку, прийнятому за одиницю виміру. Вниз відміряйте півтора таких відрізка - на цьому рівні знаходиться нижня губа тварини.
5
Нижня частина морди дорівнює 3/5 від одиниці виміру. Від кінчика морди вгору відміряйте трохи менше третини від усієї довжини голови, щоб знайти місце з'єднання ремінців упряжки. Закругленими лініями позначте ремені, що охоплюють морду. Залишився відстань до маківки розділіть навпіл і намалюйте на цьому рівні очей коні . Намітьте видиму частину другого ока, на малюнку він буде розташовуватися вище (нижнє ліве віко - на рівні вій правого ока).
6
Надайте вухам коні мигдалевидну форму. Їх висота однакова, вона дорівнює відстані між очей. Ліве вухо коні зробіть більш вузьким і розташуйте його трохи вище правого.
7
Ластиком видаліть допоміжні лінії. Розфарбуйте ескіз аквареллю або сангиной. При цьому виступи на морді коні робіть більш світлими, а поглиблення - затемненими. Праву, освітлену сторону морди окрасьте в більш теплий світлий відтінок сепії, ніж ліву.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=s7K9h0nPNCM