Як відключити батареї в квартирі.

Сьогодні централізоване опалення - не єдиний варіант опалення в квартирі , тому багатьох людей цікавить питання, як відключити батареї в квартирі від централізованого опалення, щоб встановити автономне.
Інструкція
1
Останнім часом досить актуальним стало питання про автономне опалення квартир, тому багато хто хоче знати, як відключити батареї в квартирі від централізованого опалення.
2
Якщо ви думаєте, що відключити батареї можна легко і швидко, краще запасіться терпінням і наполегливістю, так як дана процедура досить складна і вимагає часу, а можливо, і грошей.
3
Щоб отримати дозвіл на відключення батарей, зверніться до відповідного органу адміністрації, який займається цими справами (стаття 26 ЖК РФ).
4
Перед зверненням до адміністрації обов'язково оплатіть всі використане тепло. Оскільки, згідно з російським законодавством, ви маєте право розірвати свій договір з тепломережами в односторонньому порядку, скористайтеся цим правом (стаття 546 ЦК України).
5
Врахуйте, що технічно процедура відмови від централізованого опалення - це заміна і перенесення інженерного обладнання та мереж, що вимагає внесення змін у техпаспорт. У статті 25 ЖК РФ подібні дії називаються перебудовою житлового приміщення, тому вони регулюються вказівками з глави 4 ЖК РФ, а також з положень Містобудівного кодексу РФ, що стосується реконструкції системи опалення всього будинку. Не забудьте, що потрібно проект реконструкції, отримання дозволу на неї, а також акт введення в експлуатацію тощо.
6
Запам'ятайте, що якісні характеристики вашого нового опалювального обладнання повинні відповідати санітарно-епідеміологічної вимогам, також мати пожежний сертифікат, дозвіл Ростехнагляду і сертифікат відповідності.
7
Узгодьте перевлаштування приміщення з органом місцевого самоврядування, на чиїй території розташований ваш будинок, а також з іншими власниками приміщень вашого багатоквартирного будинку (стаття 36 ЖК РФ). Отримайте згоду в уповноваженому органі і тоді вже відключайте батареї і встановлюйте автономне опалення у своїй квартирі .
Зверніть увагу
Ні в якому разі не відключайте свої батареї самовільно без отримання на те дозволу з відповідних органів. Порушення цього пункту може спричинити за собою накладення штрафу.
Корисна порада
Постарайтеся, щоб період відключення батареї від централізованого опалення припав на міжопалювальний період.
Якщо вам набридли старі облуплені батареї опалення, ви можете їх замінити. Невже доведеться викликати сантехніка і брати на роботі відгул? Можна вчинити так, а можна зробити це самостійно у вільний час.
Вам знадобиться
  • - нові радіатори;
  • - воздухоотводчики;
  • - пробки-заглушки;
  • - кронштейни для монтажу;
  • - гайковий ключ;
  • - лляне волокно;
  • - силіконовий герметик;
  • - шурупи.
Інструкція
1
Дізнатися, як робочий тиск у мережі опалення. Уточніть діаметри відвідних і подають труб. Зробіть виміри, враховуючи ширину віконного отвору і висоту від підлоги до підвіконь. Вони стануть в нагоді вам при виборі нового радіатора. Визначте необхідну потужність нової батареї , враховуючи теплотехнічні показники зовнішніх стін, типів віконних блоків і розміру приміщення, яке потрібно опалювати. Якщо ви не можете розрахувати ці показники самостійно, зверніться за допомогою до професіоналів. Всі підрахунки передайте в інстанцію, яка видає дозволи на заміну опалювальних приладів. Дочекайтеся отримання позитивної відповіді.
2
Зніміть стару батарею, акуратно розкрутивши різьбові з'єднання. Приготуйте новий радіатор, намотайте на нарізні сполучення лляне волокно для ізоляції, покрийте їх силіконовим герметиком. Приступайте до прикручування перехідника.
3
Проведіть установку повітрявідводчика. Ще раз змастіть з'єднання силіконовим герметиком.
4
Приєднайте кронштейни, на які буде навішуватись батарея. Перевірте, наскільки міцно вони тримаються. Встановіть нову батарею.
5
Проведіть установку кульових кранів на отводящую і подводящую труби і з'єднайте нову батарею з опалювальним трубопроводом. Не забудьте стравити повітря. Новий радіатор готовий нагрівати ваш будинок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3BaaUUG4JZE
Зверніть увагу
Якщо ви не впевнені у своїх силах, не варто затівати заміну батареї. Краще звернутися до професіонала. Однак при дотриманні всіх інструкцій замінити радіатор зовсім не складно.
Корисна порада
Найкраще міняти батареї в період, коли опалення вимкнене (наприклад, влітку). Якщо ви змушені робити це в період опалювального сезону, вам доведеться звернутися у відповідну організацію для отримання дозволу на вимикання централізованого опалення в будинку.