Як потрапити в Арктику.

Шанс побачити Арктику випадає не всім людям, але якщо поставити собі мету і прикласти всі сили для її виконання, то можна відвідати самі північні широти Землі на криголамі або навіть на байдарці.
Інструкція
1
Повторіть подвиг арктичних першопроходців. Відправляйтеся в Арктику самостійно влітку, це найкращий час для здійснення такої подорожі. Запасіться провіантом і теплим одягом. В якості плавзасоби виберіть надійну байдарку. На ній ви зможете пройти по річці Печорі від міста Нарьян-Мар (Ненецький автономний округ) до гирла в Печорської губі. Далі рухайтеся на північний схід уздовж узбережжя Баренцева моря. Ви потрапите на острів Вайгач, а це і є справжня Арктика. При бажанні можна ухилитися на північ і потрапити на Нову Землю. Така подорож пов'язане з ризиком, тому оціните власні сили. Пам'ятайте, що їжу вам доведеться добувати полюванням і риболовлею, бо супермаркети ви навряд чи знайдете. Підкупити провіант ви зможете хіба що у нафтовиків або місцевих мисливців. Якщо ви вибрали такий варіант мандрівки, відвідайте сайти сучасних мандрівників, які мали досвід підкорення північних морів.
2
Скористайтеся можливістю зробити справжнє арктичну подорож на криголамі. Такий круїз організовується в літні місяці, участь у ньому може взяти кожен охочий, у кого є достатня сума коштів, найдешевший варіант розміщення починається від 28 000 доларів. Кількість місць обмежена, набирається всього 112 чоловік. Подорож починається на Алясці, звідти літаком вас доставлять в Анадир, де ви сядете на криголам «Капітан Хлєбніков». Ваш шлях буде пролягати зі сходу на захід, ви побачите острів Врангеля, Нові Сибірські острови, Північну Землю, Землю Франца Йосифа і через Баренцове море потрапите в Мурманськ. Замовити такий тур можна через елітні туристичні агентства.
3
Освойте професію кухаря і влаштуйтеся коком на криголам. Наприклад, в Мурманськом торгово-економічному технікумі ви можете вивчитися за спеціальністю «Технологія продукції громадського харчування», що дозволить вам отримати роботу на криголамі і побувати в Арктиці.