Як усунути мерехтіння екрану.

Ступінь мерехтіння на включеному екрані, залежить від параметрів, встановлених для частоти оновлення зображення на моніторі. Поняття «частота оновлення» застосовно до лампових моніторів, для рідкокристалічних моніторів дані настройки не важливі. Екран більшості лампових моніторів оновлюється один раз на хвилину. Якщо вам не підходять дані настройки, усуньте мерехтіння екрана, виконавши декілька дій.
Інструкція
1
Викличте компонент «Екран». Для цього через меню «Пуск» відкрийте «Панель управління». У категорії «Оформлення і теми» клікніть по значку «Екран» лівою кнопкою миші або виберіть будь-яке з доступних завдань у верхній частині вікна. Якщо «Панель управління» на вашому комп'ютері має класичний вигляд, виберіть шуканий значок відразу.
2
Існує й інший спосіб: клікніть правою кнопкою миші в будь-якій вільній від файлів і папок частині «Робочого столу». У випадаючому меню виберіть пункт «Властивості», якшо по ньому лівою кнопкою миші. Відкриється нове діалогове вікно «Властивості: Екран».
3
У вікні, перейдіть на вкладку «Параметри» та натисніть на кнопку «Додатково», розташовану в нижній частині вікна. Ця дія викличе додаткове діалогове вікно «Властивості: Модуль підключення монітора і [назва вашої відеокарти]».
4
У новому вікні перейдіть на вкладку «Монітор» і встановіть маркер в поле навпроти напису «Приховати режими, які монітор не може використовувати». Це допоможе вам уникнути можливих проблем: якщо частота оновлення екрана встановлена невірно, зображення на моніторі може бути нестійким. Також невірно обрана частота може призвести до несправності обладнання.
5
За допомогою списку, що випадає в розділі «Параметри монітора» встановіть у полі «Частота оновлення екрана» потрібне вам значення. Чим вище частота оновлення екрана, тим менше мерехтить монітор. За замовчуванням використовується частота 100 Гц, хоча ваш монітор може підтримувати й іншу частоту. Уточніть дані відомості в документації або на сайті виробника.
6
Після внесення потрібних змін натисніть на кнопку «Застосувати» у вікні властивостей монітора. На запит про підтвердження нових параметрів відповідайте ствердно. Натисніть на кнопку ОК. Перед вами залишиться одне вікно «Властивості: Екран». Закрийте його, скориставшись кнопкою ОК або значком [x] у правому верхньому куті вікна.
7
Якщо при зміні частоти оновлення екрана зміниться вигляд робочого столу, встановіть у вікні властивостей екрана зручне для сприйняття дозвіл, натисніть на кнопку «Застосувати» і закрийте вікно. Розмір робочої області на екрані відрегулюйте за допомогою кнопок налаштування на корпусі монітора. Не забудьте в кінці натиснути на кнопку «розмагнітиться» (Degauss).
В електронно-променевих трубках моніторів промінь кілька десятків разів в секунду послідовно пробігає всі точки екрану, оновлюючи зображення. Кількість таких «збігів» називають частотою оновлення екрану. Чим нижче частота, тим помітніше для людського ока стає мерехтіння екрана - побічний ефект оновлення зображення. Таке мерехтіння значно підвищує стомлюваність при роботі з комп'ютером, тому позбавлятися від нього необхідно.
Інструкція
1
Якщо ви використовуєте ОС Windows XP, то клацнувши правою кнопкою миші по фонового зображення робочого столу, виберіть у випадаючому контекстному меню пункт «Властивості». У вікні властивостей екрана вам потрібна вкладка «Параметри» - перейдіть на неї і натисніть на кнопку «Додатково», щоб відкрити вікно налаштувань монітора і відеокарти.
2
Перейдіть на вкладку «Монітор» і в випадаючому списку «Частота оновлення екрану» виберіть відповідне значення. Якщо в полі з написом «Приховати режими, які монітор не може використовувати» відмітка виставлена, то ви можете вибирати будь-яку частоту, вміщену в список. Корпорація Microsoft рекомендує частоту оновлення не менше 75 герц. Для моніторів, що не використовують електронно-променеву трубку, це значення не критично, оскільки оновлення монітора відбувається за іншим принципом. Тому в випадаючому списку LCD-моніторів, як правило, в цьому списку є всього одне значення.
3
Натисніть кнопку «OK» і, якщо додаток попросить підтвердити зміна частоти, то натисніть кнопку «Так» - таке підтвердження вимагається тільки при першому застосуванні зазначених параметрів і покликане вберегти вас від помилкового вибору, потенційно небезпечного для працездатності монітора.
4
Якщо у вас встановлена більш пізня версія ОС (Windows Vista або Windows 7), то розкрийте панель управління, вибравши відповідну команду в головному меню на кнопці «Пуск». Клацніть по посиланню «Оформлення та персоналізація», потім виберіть розділ «Персоналізація» і клацніть по посиланню «Налаштування дисплея». У вікні, як і в ОС Windows XP, є кнопка «Додатково», клацання по якій відкриває панель з налаштуваннями монітора і відеокарти. Встановіть частоту оновлення тим же способом, який описаний на попередніх двох кроках.