Як усунути "троян".

Троянські програми найчастіше з'являються на комп'ютерах користувачів після установки ними ж самими різних програм, завантажених з сумнівних ресурсів інтернету. Для їх усунення деколи навіть доводиться встановлювати заново операційну систему, тому краще всього заздалегідь подумати про безпеку комп'ютера і встановити антітроянскую і антивірусну програми.
Вам знадобиться
  • - програма Trojan Remover;
  • - підключення до інтернету.
Інструкція
1
При виявленні встановленої на ваш комп'ютер троянської програми скачайте утиліту Trojan Remover (http://www.simplysup.com/tremover/download.html) і після скачування виконайте її інсталяцію на ваш комп'ютер. В останньому пункті установки відзначте прапорцем пункт, який відповідає за оновлення баз програми. Зверніть увагу - для виконання цієї операції вам знадобиться підключення до інтернету.
2
Завершіть процес установки, виконавши реєстрацію програмного продукту Trojan Remover за бажанням; ви також можете пропустити цей пункт. Дочекайтеся закінчення оновлення баз і приступите до перевірки комп'ютера. При запуску програма запропонує вам декілька варіантів сканування - виберіть Complete Scan. Дочекайтеся закінчення перевірки.
3
Натисніть на кнопку «Далі» в меню програми, щоб видалити знайдені троянські програми. Перезавантажте комп'ютер, скачайте і встановіть антивірусну програму, якщо цього не було зроблено раніше. У разі якщо до цього на вашому комп'ютері вже був встановлений антивірус і він не виявив троянську програму, замініть його іншим, наприклад, Dr.Web (http://www.drweb.com/), Norton (http://us.norton .com/), Антивірус Касперського (http://www.kaspersky.ru/trials) і так далі. Всі вони мають пробний період дії - це допоможе вам зорієнтуватися у виборі і прийняти правильне рішення.
4
Також завантажте утиліту Dr. Web CureIt (http://www.freedrweb.com/cureit/) для періодичної перевірки вашого комп'ютера на наявність шкідливих програм і вірусів. Програма запускається без установки і перевіряє завантажувальні сектора і оперативну пам'ять разом з файлами на жорсткому диску, попередньо створюючи захисний екран, щоб уникнути впливу троянських програм на хід роботи CureIt.
5
Для того щоб надалі уникнути появи на вашому комп'ютері троянських програм, перевіряйте викачані файли антивірусом з оновленими базами і не встановлюйте програми, отримані з ненадійного джерела.
Зверніть увагу
Багато програм для захисту комп'ютерів не безкоштовні.
Корисна порада
Частіше оновлюйте антивірусні бази і користуйтеся останніми версіями програм захисту комп'ютера.