Як зібрати світлодіодний світильник.

Світлодіодні світильники використовуються для освітлення приміщень. Дуже часто їх можна зустріти в системах підвісних стель. Вибравши відповідні світлодіоди, за допомогою світильника можна створити освітлення, що володіє спокійним, м'яким денним спектром світла, що не викликає роздратування очей.
Вам знадобиться
  • - галогенова лампа GU (MR11);
  • - светодіоіди 5 мм;
  • - клей;
  • - мідний провід;
  • - паяльник;
  • - листовий алюміній товщиною 0,2 мм;
  • - дирокол;
  • - резистори.
Інструкція
1
Для світильника знадобиться порожній відбивач галогенової лампи. Витягніть з лампи всі деталі. Для цього візьміть плоску викрутку і зніміть білу замазку з цоколя лампи. Видаліть покриття повністю. Покладіть лампу вгору контактами. Потім, злегка вдаряючи молотком, вибийте з відбивача весь вміст.
2
Щоб світлодіоди в світильники були зафіксовані кожен на своєму місці, необхідно зробити спеціальний диск. На аркуші картону намалюйте коло, за діаметром трохи менше розширеної круглої частини відбивача. Виріжте його і приклейте на алюмінієву пластинку. Також виріжте і за допомогою діркопробивача зробіть по всій поверхні п'яти міліметрові отвори.
3
У приготовлений диск вставте світлодіоди, додаючи в місця установки по маленькій краплі клею. Слідкуйте, щоб клей не потрапив на контакти, і анод одного світлодіода був поруч з катодом другого. Таке розташування дозволить спростити процес пайки.
4
Для кращої фіксації залийте збірку клеєм і дайте йому затвердіти. Приступаючи до пайки, акуратно обріжте надлишкову довжину контактів світлодіодів. Послідовно припаювати плюси світлодіодів до мінусів. Залиште довгим плюсової контакт у того світлодіода, який буде підключений до живлення. Від'ємний контакт для підключення живлення залишиться в останнього світлодіода в ланцюзі.
5
Уникаючи зіткнення з будь-якими іншими контактами, спаяти між собою плюсові. До мінусовим - припаяйте резистори, які потім з'єднайте між собою. До двох залишилися контактам світлодіодів припаяйте по відрізку мідного дроту. Пам'ятайте, що мінусом в конструкції є контакт з резистором.
6
Вмонтуйте заготовку в відбивач лампи і склейте. Маркером відзначте полярність. Перевірте конструкцію на працездатність за допомогою 12-вольта джерела живлення.