Як скласти бюджет: інструкція.

В умовах нестабільності динамічного світу економіки і зростання конкуренції підприємства стають перед необхідністю формування фінансового контролю, аналізу та планування грошових потоків. Одним із способів здійснення подібних операцій є складання бюджету компанії, який також дозволить підвищити рентабельність, забезпечить платоспроможність і фінансову стійкість.
Інструкція
1
Почніть складання бюджету з аналізу і прогнозу продажів. В результаті можна сформувати залежність реалізації продукції та збільшення виробництва з планами щодо розширення підприємства і вкладеннями інвестицій. Після цього необхідно спланувати запаси і розрахувати щодо них обсяги виробництва, порівнюючи зі складськими можливостями. Таким чином, буде складений бюджет запасів і виробництва компанії.
2
Визначте бюджет комерційних і адміністративних витрат. Вони пов'язані з витратами на реалізацію продукції, розмірами управлінського апарату та витратами на офісні потреби. У цьому випадку необхідно врахувати постійні витрати і змінні, які залежатимуть від обсягів виробництва.
3
Складіть бюджет постачання. Для нього вихідними даними будуть значення прийняті в бюджеті виробництва і запасів, а також при прогнозуванні продажів. Таким чином, врахуйте кількість сировини, матеріалів і комплектуючих, які необхідно завозити на склад підприємства у визначені терміни. Після цього визначте витрата основних матеріалів, який представляється у вигляді таблиці співвідношення бюджету постачання і виробництва. Це дозволить вам обчислити планову собівартість продукції.
4
Обчисліть суму заробітної плати залежно від обсягів виробництва. Визначте непрямі виробничі витрати, які необхідні для підтримки виробництва, але не впливають на собівартість продукції.
5
Проаналізуйте зібрані дані і складіть бюджет доходів і витрат підприємства. Таким чином, спрогнозуйте прибуток або збиток від діяльності з прийнятим прогнозам. Якщо бюджет показав збиток, то необхідно скоригувати початкові дані так, щоб вони задовольняли потребам організації. Звівши всі показники, ви отримаєте кінцевий бюджет підприємства.
Ви давно мріяли про відпустку, і нарешті збираєтеся відправитися на заслужений відпочинок. Але справжньою дилемою стає питання, як провести відпустку, не страждаючи волання, так званої, «внутрішньої жаби», мовляв, скільки ж грошей ми відвалили за цю поїздку і як би не витратити тут всю свою річну зарплату з такими цінами на все? Сплануйте свій відпускний бюджет заздалегідь.

Найбільше грошей, як правило, витрачається на транспорт і проживання. Виберіть найдешевший варіант, однак у той же час не економте на якості. Це ж все-таки ваш відпочинок. Пошукайте недорогі авіалінії і готелі, почитайте відгуки. Готель може бути і двозірковим, а, по суті своїй, він зійде і за звичайні чотири зірки.

Другим пунктом завжди йде їжа. Навіть якщо ви живете в готелі, де все включено, іноді в список «необмеженого споживання» не включають алкоголь та інші напої, уточніть цей момент. Дізнайтеся, який середній рахунок в ресторанах того місця, куди ви збираєтеся, але не забувайте і про гроші «на чай».

Заздалегідь дізнайтеся, скільки коштуватимуть квитки на відвідування тих чи інших пам'яток.

Крім того, зазвичай багато грошей іде ще й на сувеніри для друзів і родичів. Якщо ж ви маєте намір ще походити по магазинах, порівнюйте розмір середніх цін на речі в конкретній країні з вашими шопоголіческімі апетитами.

Якщо ви більш менш прикинули витрати на всі вище перераховані пункти, запишіть їх і накиньте ще відсотків десять на цю суму. У вас вийде цифра, яка і складе ваш відпускний бюджет, з яким ні про що не потрібно турбуватися.