Як настелити підлогу з ламінату.

За простоті укладання з ламінатом може змагатися хіба що лінолеум. Ламінатний пол збирається легко і швидко, не вимагає кріплення до основи, оскільки відноситься до категорії плаваючих на пол ьних покриттів. Правда, сказане відноситься тільки до двох видів планок - з замками типу lock і clic. Погляд ламінату, планки якого склеюються між собою, однак сьогодні він застосовується рідше. Найбільшою популярністю пол ьзуется ламінат з замком clic.
Вам знадобиться
  • - ламінат;
  • - рулетка;
  • - маркер;
  • - пила;
  • - молоток;
  • - дерев'яна рейка;
  • - пароізоляція;
  • - рівень.
Інструкція
1
Наведіть температуру ламінату у відповідність до кімнатної. Для цього витримаєте його в кімнаті перед укладанням протягом доби.
2
Підготуйте пол для укладки ламінату. Матеріал поверхні пол а може бути будь-яким - цементна стяжка, пол овая дошка, лінолеум, плитка і т.п. Підстава, на яке укладається ламінат, повинно відповідати таким умовам: бути чистим, сухим, міцним (не прогинатися і не скрипіти під ногами) і рівним (допускається нерівність не більше 3 мм на 1 метр). Якщо ці умови не ви пол няются, приведіть поверхню пол а у відповідність із цими вимогами.
3
Якщо поверхня основи бетонна (стяжка або перекриття), покладіть на нього шар пароізоляції, перекривши стики на 100-150 мм і проклеївши їх скотчем. На лінолеум, плитку і дерев'яний пол пароізоляцію годі й укладати.
4
Розстелите на пол підкладку для ламінату, не допускаючи утворення складок. Проклейте стики скотчем.
5
Ламінат слід укладати довгою стороною уздовж променів світла, що падає з вікна. Укладання варто починати з лівого дальнього кута кімнати. Уздовж стіни, біля якої почнете роботу, пол ожіте дерев'яну рейку товщиною 10 мм. Вона забезпечуватиме зазор між стіною і ламінатом. Покладіть вздовж дерев'яної рейки перший ряд планок, з'єднуючи їх один з одним торцями. Для цього пол ожіте першу планку горизонтально, піднесіть до її торця під кутом 30 ° другу планку, вставте її шип в паз першої планки і, опускаючи в горизонтальне пол Ожен, заклацніть замок . Укладіть подібним чином весь перший ряд. Зайву довжину останньої планки відріжте.
6
Стики дощок другого ряду повинні бути зміщені відносно стиків першого ряду. Тому перша планка другого ряду повинна мати довжину менше стандартної. Якщо шматок, що залишився після укладання першого ряду, не надто короткий, його можна ис пол ьзовать в якості першої планки другого ряду. Підключіть його до першого ряду точно за такою ж схемою, за якою з'єднували дошки першого ряду. Тобто під кутом 30 ° вставте шип в паз і заклацніть замок, опускаючи планку в горизонтальне пол Ожен. Другу дошку підключайте на деякій відстані від першої. Після під'єднання, постукайте по її вільному торця, щоб противо пол ожний торець з'єднався з торцем першої планки. Подібним способом під'єднуються всі дошки другого ряду.
7
Покладіть всі наступні ряди. Планки останнього ряду обріжте до необхідної ширини - так, щоб між ними і стіною залишився зазор в 10 мм. Після закінчення укладання ламінату видаліть дерев'яну рейку і прибийте плінтус. Він прибивається лише до стіни - жодним чином не до ламінату.
При ремонті будь-якого приміщення, зокрема - при ремонті житлової квартири, обов'язковим аспектом ремонту є оновлення підлог. Сьогодні є безліч способів перестелити підлоги і встановити найрізноманітніші статеві покриття - від простих дощок до паркету, ламінату, кам'яної плитки і килимового покриття. Підлога з дерев'яних дощок може стати як самостійним покриттям, так і хорошою основою для подальшого укладання ламінату, паркету або ковроліну.
Інструкція
1
Підготуйте дошки потрібного розміру. У нижній частині кожної дошки за допомогою фрези повинна бути вирізана вздовж борозна глибиною в 2 мм. Борозна дозволяє зробити зчеплення дошки з лагами підлоги більш щільним, а також вона забезпечує більш стабільну циркуляцію повітря всередині статі для запобігання появи цвілі, надмірного зволоження або надмірного пересихання дощок.
2
Настилаючи підлоги, встановіть між стіною і першим краєм дошки невеликий паз в 1-1,5 см. Згодом дошки трохи розійдуться, і вставлений паз дасть їм запас простору на розбіжність. Прибийте дошку цвяхами довжиною 4-5 см до лагу.
3
У кожну лагу забийте по 2 цвяха, забиваючи їх щільно - так, щоб капелюшки втопилися в дерево на 2-3 мм. Це дозволить полегшити вирівнювання і просочення дощок. Перед фарбуванням і лакуванням нерівності в області капелюшків цвяхів обробіть шпаклівкою по дереву. Кожну наступну дошку приєднуйте щільно до попередньої і також прибивайте до лагів цвяхами.
4
Зручно використовувати дошки, заздалегідь підготовлені до укладання, на яких вже є спеціальні пази для скріплення дощок один з одним. Такі дошки просто зачіпляються один за одного і вже після цього прибиваються до лагів. Завдяки кріпленню ці дошки менше деформуються і забезпечують більш рівномірне покриття підлоги з більшою стійкістю до атмосферних перепадів вологості й сухості повітря.
5
Останні дошки укладете так, щоб до стіни залишалося 10-15 мм вільного відстані. Після закінчення укладання та відбивання покриття молотком через дерев'яну прокладку допускається поява зазорів між дошками, що не перевищують 1 мм в ширину.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LH2eAAWzSG4