Як валяти шарф.

Достаток шарфиків всіх забарвлень і розмірів в магазині може завести в глухий кут. В пошуках кращого варіанту ви ризикуєте занадто довго бродити по торговим центрам, так і не наважившись вибрати щось одне. Щоб заощадити час, здійсніть своє уявлення про ідеальний шарфі в реальність - зваляти його з вовни.
Інструкція
1
Підготуйте робоче місце. Шарфик найзручніше робити в техніці мокрого валяння, тому потрібно захистити навколишній простір від води. Застеліть стіл або підлогу, на якому ви будете валяти, поліетиленом. Всі предмети, які можуть зіпсуватися від вологи, винесіть з кімнати: краплі напевно будуть потрапляти за межі плівки.
2
Оберіть шерсть для шарфика. Її кількість залежить від передбачуваної довжини аксесуара. Візьміть шерсть двох поєднаних кольорів. При цьому простежте, щоб всі мотки були однієї марки.
3
Викладайте шерсть для шарфика на робочу поверхню. Зробіть на ньому візерунок у вигляді клітин. Для цього спочатку горизонтально викладіть пасма одного кольору. Потім перпендикулярно першому шару розкладіть ще один (того ж відтінку). Додайте ще два таких же перпендикулярних один одному шару (чим більше шарів, тим тепліше і щільніше буде шарф). Змочіть заготовку мильним розчином і обробляйте віброшліфувальна машинкою. Якщо цієї техніки у вас немає, розгладжуйте змочену шерсть руками. Полотно має стати цілісним, що не розпадатися на окремі фрагменти.
4
Візьміть шерсть другого кольору. Розділіть її на прядки і викладайте ними сітку, розбиваючи основне полотно на однакові квадрати. Також можна викласти тільки горизонтальні чи вертикальні смужки або будь-який інший простий візерунок. Намочіть шерсть водою і продовжуйте обробляти, як колись. Нові фрагменти повинні міцно з'єднатися з основним полотном (перевіряйте, наскільки вони зчепилися, по ходу роботи). Коли візерунок буде надійно закріплений, переверніть шарф на іншу сторону і повторіть малюнок.
5
Готовий виріб прополощіть під контрастним душем. Мисліть і віджимайте шарф, щоб зробити його ще більш міцним. Потім розкладіть шарфик на рівній поверхні і дочекайтеся його повного висихання. Після цього шарф можна прикрасити бахромою (прошийте вовняними нитками краю вироби і закріпіть їх вузликом), вишивкою або візерунком, набитим в техніці сухого валяння.