Як виправити дозвіл монітора. Як задати дозвіл екрана вручну.

Дозвіл екрану або монітора забезпечує чіткість розташованих на ньому різноманітних об'єктів, таких як вікна, текст, ярлики, зображення, а також впливає на величину цих об'єктів. Вони будуть тим чіткіше і при цьому менше, чим вище дозвіл. Вимірюється дозвіл екрана в пікселях (640 х 480 пікселів - найнижче, 1600 х 1200 - найвище). В основному дозвіл залежить від параметрів монітора, а також від ваших уподобань - з яким вам зручніше працювати.
Інструкція
1
Якщо ви працюєте на комп'ютері з встановленою системою Windows 7, то, швидше за все, міняти дозвіл монітора вам не доведеться. Операційна система Windows 7 хороша, крім іншого, тим, що вона сама встановлює необхідні драйвера на відеокарту і монітор, а також вибирає оптимальне для вашого монітора дозвіл екрана.
2
Однак якщо необхідність змінити дозвіл все ж виникла, вийдіть на робочий стіл і клацніть по ньому правою кнопкою миші. На екрані відобразиться меню, що випадає, з якого виберіть рядок « Дозвіл екрану» (також в цей пункт меню можна потрапити через «Пуск - Панель управління - Оформлення - Налаштування дозволу екрану»).
3
У вікні, ви побачите ваші поточні настройки. У рядку «Екран» має бути вказано найменування монітора, який ви використовуєте, в рядку « Дозвіл » - дозвіл екрана, встановлене на справжній момент, в рядку «Орієнтація» - орієнтація вашого екрану («альбомна» або «портретна»). Як правило, в рядку « Дозвіл » поруч з поточними розмірами в дужках зазначено «рекомендований» - тобто, це дозвіл, який система вважає найбільш відповідним для вашого монітора. Якщо ви хочете змінити його, клікніть в цей рядок і протягнете бігунок за допомогою миші до потрібного вам значення.
4
Натисніть кнопку «Застосувати». Вибрані параметри негайно вступлять в дію, і на екрані з'явиться вікно з питанням «Зберегти ці параметри екрану?». Ви можете вибрати «Зберегти» або «Скасувати». У тому випадку, якщо ви нічого не зробите, зміна буде скасовано через кілька секунд.
5
Якщо новий дозвіл вам підходить, натисніть «Зберегти», після чого - кнопку «ОК».
6
При роботі в системах старіших, ніж Windows 7, дійсно може виникнути необхідність вручну змінити дозвіл монітора, оскільки ці системи не завжди підбирають оптимальний варіант. Для цього клікніть правою кнопкою миші по робочому столу на будь-якому порожньому місці і виберіть пункт «Властивості».
7
У вікні, перейдіть у вкладку «Параметри». Тут також зазначено вид вашого монітора, під яким знаходиться розділ « Дозвіл екрану». Тут за допомогою бігунка виберіть потрібне вам дозвіл, після чого натисніть «Застосувати» і, якщо вибране дозвіл вам підходить, кнопку «ОК». Після цього вибраний дозвіл набуде чинності.
Якщо дозвіл екрана монітора не задовольняє вашим вимогам, то його можна поміняти в настройках операційної системи комп'ютера. З її зміною зміниться чіткість відображення текстів і поміняється кількість елементів, які можна розмістити на просторі робочого столу.
Інструкція
1
В Windows XP вибір дозволу здійснюється у вікні властивостей екрана, для запуску якого треба правою кнопкою мишки клацнути на вільному від ярликів просторі робочого столу і в контекстному меню вибрати рядок «Властивості». У вікні налаштувань екрана перейдіть на вкладку «Параметри» .Можно потрапити на цю вкладку і по-іншому: натиснути клавішу WIN і запустити панель управління, а в ній клацнути посилання «Оформлення і теми». У списку «Виберіть завдання» буде потрібна вам рядок «Змінити дозвіл екрана».
2
Секція «Дозвіл екрана» розміщена в лівій нижній частині вкладки «Параметри». Переміщуючи повзунок лівої кнопкою миші, виберіть потрібне значення і клацніть кнопку «OK» (або «Застосувати»). Утиліта поміняє дозвіл і відкриє діалогове віконце з таймером - якщо вам не сподобається вид робочого столу в обраному дозволі екрана, то нічого натискати не треба. Не отримавши підтвердження, утиліта поверне колишнє значення і ви можете спробувати інший варіант.
3
Іноді список вибору дозволів екрана містить всього кілька значень, жодне з яких не забезпечує прийнятної якості зображення. Як правило, це означає, що ОС використовує для відеокарти драйвер за замовчуванням. В такому випадку вам потрібно запустити програму установки з комплекту програмного забезпечення відеокарти. Якщо вона відсутня, то доведеться встановити драйвер самостійно - кнопка «Додатково» відкриває опції для установки відсутніх компонентів відеосистеми комп'ютера.
4
Якщо ви користуєтеся операційними системами Windows Vista або Windows 7, то процедура буде майже такою ж. Вам потрібно так само клікнути на вільному просторі робочого столу правою кнопкою мишки і вибрати рядок «Дозвіл екрана». Тут для вибору потрібного значення замість горизонтального повзунка використаний вертикальний і поміщений він у список, що випадає на кнопці «Дозвіл». Вибравши потрібний, натисніть кнопку «Застосувати».