Як зшити покривало з органзи. інструкція пошиття покривало на синтепоні.

Покривало з органзи - це прекрасне рішення, якщо ви хочете виконати інтер'єр спальні в єдиному стилі з оформленням віконного прорізу. В цьому випадку слід підібрати для спального місця ту ж тканину, з якої були пошиті штори. Щоб покривало тримало форму і довго не зношувалося, його необхідно ущільнити за допомогою м'якої синтепоновой підкладки та нижнього полотняного шару. Виріб бажано простьобаний на швейній машинці і прикрасити красивими оборками.
Вам знадобиться
  • - відріз органзи;
  • - бавовняне полотно;
  • - синтепон;
  • - контрастна нитка;
  • - мереживна тасьма.
Інструкція
1
Приготуйте робочі матеріали для пошиття покривала з органзи . Викроїте основне полотнище за розміром ліжка і додайте припуски на подгибку і шви по 3-3,4 см. Вам знадобляться також нижні шари із синтепону («начинка») і бавовняної тканини в тон органзи (виворітна частина майбутнього вироби).
2
Виріжте згідно з основною викрійці дві бавовняні частини покривала і одну синтепонові, однак по кромці цих деталей залиште запас вже не менше 4-6 см. Цей «пиріг» доведеться простегивать, тому необхідно передбачити припуск на стежку.
3
Покладіть всі верстви для покривала один на інший в такій послідовності: бавовна (низ) -сінтепон-бавовна-органза (верх). Щоб матеріал не елозіл під час роботи, проколіть його спеціальними довгими шпильками для стежки (28-й розмір).
4
Простьобаний покривало з допомогою спеціальної лапки для стежки, рухаючись від центру до країв. Рядки можна розташувати у вигляді клітки, діагональної решітки або зробити фігурну стежку згідно малюнку на органзи. Заздалегідь намітьте крейдою лінії простегивания, щоб не порушити симетрію узору. Щоб спростити собі задачу, можна вибрати бавовняну підкладку у велику клітинку або смужку і скористатися готовим малюнком для прокладання строчок.
5
Акуратно підрівняйте краю простьобаного покривала кравецькими ножицями і обробіть їх декоративної мереживний тасьмою. Тепер можна приступати до створення оборок з органзи (або будь-якої зручної за кольором і структурою тканини-компаньйона).
6
Розрахуйте викрійку оборок. Для цього потрібно виміряти довжину основного полотнища з трьох сторін і помножити отриманий результат на два. З'ясуйте висоту від підлоги до спального місця; додайте по краях оборок припуски в 3 см. По готовому малюнку викрійки зшийте смугу майбутньої декоративної облямівки.
7
По трьох краях основної частини покривала з органзи відзначте кордону кожної майбутньої складки і починайте формувати оборку, вручну наметивая її до мереживний кромці головного полотнища. Потім зробіть зигзагоподібний машинний шов і обережно приберіть намітку.
8
Завершіть шиття покривала, прикрасивши з'єднувальні шви і краю оборок мереживний тасьмою. При бажанні можете пустити по низу товсту контрастну нитку - це виглядатиме досить цікаво, якщо використовується кольорова органза. У цьому випадку обов'язково підберіть нитку в основний тон вироби.
Корисна порада
Зшити покривало з органзи буде набагато простіше, якщо купити в магазині тканин відріз простьобаного синтепону з підкладкою потрібної забарвлення.
Хочете задекорувати якесь приміщення або зшити для себе святкове вбрання? Адже зовнішній вигляд має велике значення. Тому зверніть свою увагу на такий матеріал, як органза. Він воістину є святковим.
Інструкція
1
Почніть з раскройки. Перед цим дайте тканини отвісеться хоча б добу (це спростить вам задачу), а ще краще випрасувати її. Розтягніть тканину по викрійці і вирізуйте або вирізуйте на вазі. Якщо потрібно відрізати по рівній лінії, то розтягніть тканину на підлозі, накресліть по лінійці рівну лінію. Потім приклейте молярний скотч сантиметрів за два від лінії розрізу і тільки потім відрізайте потрібний вам шматок. Скотч видаліть після всіх процедур з тканиною.
2
Поступите за бажанням так, по одній стороні тканини відміряйте потрібну довжину, зробіть надріз сантиметра на два. А потім зачепите кілька ниточок і витягніть їх по всій ширині. У вас вийде прозора лінія, по ній і розріжте тканину. Можете просто розірвати по розрізу. Тканина розірветься строго по нитці. Обробіть рівні краї косою Бейко.
3
Для машинних або сметочнимі швів використовуйте тільки тонкі швейні нитки і найтонші голки. Голка повинна бути без дефектів. Встановіть на швейній машині маленьку довжину стібка (1,5-2мм).
4
Обробіть обов'язково на оверлок краю тканини. Органза дуже сиплеться при використанні. Через брак оверлока виконуйте білизняні або подвійні шви.
Зверніть увагу
Органза - це тонка, жорстка, прозора і повітряна тканина з м'якими переливами. Вона виготовляється з шовку або віскози шляхом переплетення волокон між собою. Але за всією цією красою стоїть невеликий мінус. У зв'язку з тим, що органза дуже тонка і легка її дуже важко розкроювати і шити.