Як вибрати контактор.

Контактор - це комутаційний апарат, керований дистанційно. Основне його завдання - коммутировать потужні навантаження змінного або постійного струмів. Пристрої застосовуються там, де здійснюються часті пуски-відключення пристроїв з великим навантаженням, а тому їх вибір значно впливає на роботу всієї системи.
Інструкція
1
Контактор и вибирайте виходячи з умов їх експлуатації, враховуючи їх технічні характеристики: призначення і область застосування, категорія, величина зносостійкості і число контактів (головних і допоміжних). Значення має і величина і напруга струму головного ланцюга, номінальна напруга і потужність котушок, режим його роботи, кліматичне виконання.
2
Електромагнітні контактори бувають як постійного і змінного струмів, так і постійно-змінного струму. По номінальній напрузі випускаються пристрої двох видів: на напругу 220 і 440В, і на напругу 380 і 660 В. Загальнопромислові контактори можуть працювати при номінальному струмі головного ланцюга від 1,5 до 4800 А.
3
Перш ніж придбати комутаційний апарат, уважно ознайомтеся з необхідним режимом його роботи. Він може бути: переривчастим, тривалим, переривчасто-тривалим, короткочасним, повторно-короткочасним.
4
Зверніть увагу на полюси. Контактор и можуть мати від 1 до 5 полюсів. При виборі враховуйте і спосіб приєднання проводів, спосіб кріплення. Зазвичай пристрої кріпляться вертикально, кут відхилення не повинен перевищувати 5-100, але бувають контактори і з горизонтальним кріпленням.
5
Контактор и можуть мати або не мати допоміжні контакти. Основні категорії застосування контакторів: АС-1, 2, 3, 4; і DC-4, 5. Для ланцюгів управління використовуються комутатори АС-11 і DC-11.
6
Усі дані комутаторів розписуються в спеціальних таблицях, які надає споживачам завод-виготовлювач, обов'язково ознайомтеся з ними і порівняйте з тими технічними вимогами, якими ви володієте.
Зверніть увагу
Конструктивно контактор складається з котушки управління, якоря, сердечника і контактної групи. При подачі напруги на котушку якір притягається до сердечника, викликаючи зміну розташування контактів (замикаються-розмикаються). Контакти в свою чергу викликають розрив в струмових ланцюгах в декількох точках.