Як вибрати оптичний кабель.

Оптичний кабель - це кабель , виконаний з оптоволокна, який використовується для підключення обладнання зв'язку, що знаходиться на значній відстані один від одного. Основною перевагою такого кабелю є низький коефіцієнт загасання і висока смуга пропускання, обмежена лише можливостями кінцевого обладнання.
Інструкція
1
Оптичний кабель вибирають виходячи з умов експлуатації, для правильного вибору дізнайтеся тип і категорію кабелю, які визначаються умовами його прокладки. Існує безліч видів оптичного кабелю: для прокладки у відкритому грунті, для прокладки в каналізації, для повітряної прокладки, кабелі для приміщення, кабелі загального призначення. Зазвичай при влаштуванні оптоволоконного зв'язку на одному об'єкті застосовується відразу кілька типів кабелів: для зовнішньої проводки, для проводки усередині приміщення і кінцевий кабель , який визначається типом обладнання.
2
Оберіть вид буфера (щільний або вільний) кабелю. Оптоволокно в кабелі з вільним буфером захищене базовим покриттям. Волокно розташовується в жорсткому пластиковим модулі, який заповнений гідрофобним гелем. У модулі може бути одне волокно або декілька. Такий кабель не допускає численних вигинів, розтяжок, вертикальної прокладки. Також необхідно стежити за тим, щоб при зрощуванні всередину нього не потрапляла волога та ін. Речовини, здатні до взаємодії з заповнювачем. Найбільше цей кабель підходить для зовнішньої прокладки.
3
Модуль в кабелі оптоволокна з щільним буфером заповнений пластиком. Тому кабель витримує і вигини, і вертикальну прокладку. Однак він вельми чуйний до коливань температури і вологості і має більший діаметр. Такий кабель частіше використовується при прокладанні в приміщеннях.
4
Підберіть тип зовнішнього покриття кабелю. Зовнішнє покриття оптичного кабелю повинно, в основному, виконувати захисні функції, основною з яких є пожежобезпечність. ГОСТ Р 53315-2009 «Кабельні вироби. Пожежна безпека »визначає категорії пожежобезпеки оптоволоконного кабелю враховуючи такі показники як димоутворення, токсичність горіння та ін.
5
Зовнішнє покриття кабелю оцінюється по його механічними властивостями, щільності поліетиленової оболонки, стійкості до механічних зовнішніх пошкоджень, стійкості до впливу навколишнього середовища, агресивних речовин і гризунів.
6
Подивіться на тип оптоволокна (одномодовое або многомодовое) кабелю. Многомодовое оптоволокно застосовується при з'єднанні обладнання, розташованого на більш близьких відстанях (від 300 м до 2 км, в залежності від ємності передавального пристрою). Одномодовое волокно застосовується для великих відстаней. Однак передавальні пристрої для одномодового оптичного волокна дорожче багатомодових при деякій дешевизні самого кабелю.
Оптоволоконні кабелі використовуються при побудові мереж для передачі даних. При цьому оптоволоконні лінії можуть виготовлятися з різних матеріалів і з використанням всіляких технологій, які й визначають якість кабелю і його пропускну здатність.

Кількість модов

Вибір кабелю слід проводити відповідно до цілями, за якими проводиться установка лінії. Якщо ви вибираєте провід для прокладки звичайної магістралі, ви можете придбати виріб з несучим елементом з дроту або троса. Такий кабель має одномодові волокна, кількість яких може починатися від 16 і закінчуватися 48. Також одномодові дроти має більш високу зону покриття і дистанцію передачі даних, а значить при прокладці магістралі загальна вартість установки буде значно нижче, ніж у многомодового. Одномодовий кабель як правило застосовується для прокладки телефонних мереж та кабельного телевіденія.Многомодовие кабелі здатні передавати велику кількість даних в кілька хвиль, в чому і полягає його головна перевага. Такі вироби застосовуються при побудові кабельних інтернет-мереж. Многомодовое оптоволокно допоможе забезпечити більшу швидкість передачі даних, ніж одномодовое. Проте багатомодові дроти значно відстають у якості й їх використання не є виправданим, якщо ви хочете прокласти мережу, довжина якої перевищує 400 м. Подібні вироби підійдуть для прокладки мереж на маленькі відстані.

Характеристики кабелю

Розібравшись з типом кабелю, необхідно визначити потрібні характеристики для кабельної мережі. При виборі вироби важливо звернути увагу на такі характеристики, як ударне навантаження, яка є показником захищеності проводу і його серцевини від удару. Іншим важливим параметром є допустимий вигин, який вказує на максимально можливий радіус кривизни прокладки проводу. Важливо, щоб цей показник був вищим, якщо ви плануєте провести прокладку по каналізаційній мережі, трубопроводу або кабельному каналу. Нехтування даними параметром може стати причиною порушення цілісності світловодів дроти і причиною виходу вироби з ладу. Іншою важливою характеристикою дроти є кручення (ступінь захисту волокна оболонкою кабелю) і захист від проникнення вологи в кабель, яка стане важливою, якщо ви будете використовувати провід поза помещеній.Вибор кабелю також слід здійснювати залежно від місця його використання. Наприклад, оптоволокно для приміщення повинно володіти пожежної захистом і не мати в своєму складі гелю, щоб при нагріванні він не зраджував свою структуру і згодом не розтікався. Для використання поза приміщеннями плюсом стане наявність броні і щільного шару скловолокна, який захистить кабель від зовнішніх впливів. Також важливо, щоб такий кабель мав знижений коефіцієнт тертя, а також внутрішню і зовнішню поліетиленову захист. Такі характеристики досягаються шляхом нанесення додаткових матеріалів на провід.