Як гартувати водою дитину.

Щоб уберегти дитини від частих простуд, зміцнити його імунітет, а також підвищити опірність організму до інфекційних та вірусних захворювань, необхідно проводити комплекс профілактичних заходів. Водне загартовування - найбільш ефективний і дієвий метод профілактики.
Інструкція
1
Починайте загартовування водою в літній період або ранньою осінню, переважно в ранкові години. Якщо погода сонячна і тепла, робіть це на вулиці. У приміщенні температура повітря повинна бути в межах 21-23 градусів.
2
Проводьте водне загартовування комплексно разом з іншими методами - зі световоздушную або сонячними ваннами. А також поєднуйте гартують процедури спільно з фізичними вправами і загальним масажем.
3
Внесіть елемент загартовування при проведенні звичайних водних процедур дитині (умивання, підмивання, купання). Проводити процедуру загартовування також можна під час прийняття гігієнічної ванни.
4
Вибирайте такі методи водного загартовування, які підходять віку вашого дитини . Таких методів декілька: загальна ванна, обливання, вологе обтирання, контрастний душ. Якщо вашій дитині немає 6 місяців, купайте малюка щодня при температурі води 36-37 градусів протягом п'яти хвилин, а потім обливайте його водою з температурою нижче на 1-2 градуси. Поступово знижуйте температуру води при обливанні до 25-26 градусів.
5
Однорічною малюкам проводите обливання водою з початковою температурою 35-37 градусів і потім кожні 4-5 днів знижуйте її на 1 градус, довівши, таким чином, до позначки 28 градусів. Спочатку обливайте спинку, потім груди, живіт і, в останню чергу, ручки і ніжки. У діток з 2 до 4 років температуру води знижуйте до 24-25 градусів, а дітей до 7 років обливайте водою в 22-23 градуси.
6
Починаючи з дворічного віку, поставте малюка під двохвилинний прохолодний душ, а потім добре розітріть тіло дитини рушником до появи червоності на шкірі.
7
Важливою частиною водних процедур є вологі обтирання. Використовуйте для цього м'який махровий рушник, або спеціальну рукавицю з подібного матеріалу. Обтирання показані дітям вже з двомісячного віку. Температуру води при обтираниях поступово знижуйте, починаючи з 35-36 градусів і доводячи до 26-27 градусів.
8
Контрастне обливання гарячою і холодною водою проводите тільки за умови, що дитина досить добре переносить всі процедури. Але дітям дошкільного віку подібний метод водного загартовування проводити не рекомендується.
9
При загартовуванні дітей будь-якого віку дотримуйтеся наступних основних принципів: - починайте процедури в будь-якому віці; - проводьте гартують заходи систематично; - збільшуйте поступово час впливу закаливающего фактора; - звертайте увагу на настрій дитини , проводите процедури у формі гри; - ніколи не проводите процедури, якщо малюк хворий або замерз, не допускайте переохолодження дитини ; - уникайте тривалого впливу холодної води або перегрівання на сонці, а також низької температури повітря; - беріть участь разом з дитиною в процедурах загартовування.
Зверніть увагу
Будь-який вид загартовування починайте після того, як ваша дитина пройшов попередній огляд і отримав консультацію педіатра.