Як взяти автомобіль напрокат.

Брати машину напрокат дуже зручно в тому випадку, коли ви знаходитесь в подорожі або відрядженні і вам потрібен автомобіль на час. За кордоном таку послугу надають давно. Зараз вона стає все більш популярною і в Росії.
Інструкція
1
Займіться вибором компанії, в якій ви будете брати автомобіль на прокат. Як правило, у великих містах Росії їх декілька. Окрім місцевих фірм, в нашій країні є представництва деяких міжнародних компаній автопрокату. Адреси та телефони деяких з них можна знайти в інтернеті.
2
Для того щоб взяти машину, підготуйте паспорт і водійське посвідчення. Якщо ви будете керувати автомобілем не один, потрібно такі ж документи від інших водіїв. Деякі фірми висувають певні вимоги до віку та стажу.
3
Приготуйте також кредитну карту або деяку суму готівкою для внесення застави. Деякі фірми пропонують забронювати машину і здійснити оплату через інтернет. Гроші вам повернуть у повному обсязі при поверненні транспорту.
4
Щоб уникнути непорозумінь, уважно огляньте автомобіль, який ви берете в прокат, на предмет різних ушкоджень, подряпин, сколів. Обов'язково внесіть всі виявлені дефекти в акт прийому-передачі. Не забудьте звірити номерні знаки.
5
Також уважно вивчіть договір і уточніть у співробітника фірми наступне: - які документи пред'являти і як відповідати, якщо вас зупинить співробітник ГИБДД (наприклад, як оплачуються штрафи); - Що робити при аварії або поломки автомобіля; - Чи є особливі умови повернення автомобіля (кількість бензину в баку і т.д.); - Які умови страхування (багато фірм встановлюють так звану франшизу - суму, яку водій зобов'язаний буде виплатити в разі ДТП).
6
З'ясуйте, чи існують нюанси в управлінні автомобілем, який ви берете напрокат . Дізнайтеся, як налаштовуються дзеркала, сидіння, як управляти стереосистемою і т.д.
7
Якщо ви хочете взяти машину напрокат в зарубіжних країнах, оформите міжнародні права. Процедура оренди, в основному, проходить так само, як і в Росії - ви бронюєте автомобіль і вносите заставу.
8
Також уважно вивчіть договір. В Європі, наприклад, часто передбачений обмежений пробіг, тобто за кожен додатковий кілометр ви будете платити окремо.
9
Поцікавтеся, чи входять в суму оренди різні види страхувань, місцеві податки і т.д. Обов'язково дізнайтеся, чи підписувати з фірмою col>
10
Не забувайте, що в країнах зарубіжжя, як правило, існують обмеження на вік (не менше 21-23 роки) і стаж водія (не менше 1 року з міжнародних прав).
Ваше особисте авто в ремонті. Або ви продали свій старий автомобіль , і у вас не залишилося на руках нічого, крім водійських прав. Необов'язково випрошувати машину у знайомих, ви можете взяти її напрокат. Багато москвичів так і чинять. Не кажучи вже про гостей міста, яким не завжди зручно пересуватися по столиці на своєму автомобілі.
Орендувати автомобіль в Москві неважко. Для цього достатньо відкрити будь-яку газету з оголошеннями або звернутися на один з численних сайтів в інтернеті. Однак тим, хто воліє якусь певну марку авто, доведеться витратити деякий час для того, щоб знайти потрібний варіант. Якщо ж марка машини не має значення, можна, в принципі, звернутися в будь-яку прокатну контору. Але поспішати все ж не варто, так як в кожному подібному агентстві своя цінова політика, свій парк і свої условія.Сначала слід визначитися, звичайно, яку марку і модель віддати перевагу. Від цього в першу чергу буде залежати загальна вартість прокату. Проте, далеко не у всіх агентствах можна виявити, наприклад, не тільки рідкісні дорогі автомобілі, а й російські малолітражки. Відбувається це тому, що нерідко прокатні контори відкривають власники автомагазинів. А тут вже як пощастить. Якщо салон торгує іномарками для середнього класу - то і в оренду, відповідно, можна буде взяти такий автомобіль . Якщо ж на подіумах торгово-виставкового залу розмістилися вітчизняні авто - в прокаті «все русские» .Проте, оренда будь іномарки значно дорожче, ніж дітища вітчизняного автопрому, представленого зазвичай в найпростішої комплектації. Тому при виборі машини напрокат варто керуватися і тим, які зручності і які опції переважніше. Прокатна вартість будь-якого автомобіля, як правило, розраховується подекадно і незмінна в робочі дні. Але у вихідні та святкові свій тариф - як мінімум, двойной.В Москві (та й не тільки) існує ряд обмежень на прокат авто. Так, не у всіх агентствах зрадіють відсутності постійної або хоча б тимчасової реєстрації у столиці та області і, швидше за все, відмовлять або попросять збільшений заставу. Тому перед тим як звертатися в той чи інший пункт прокату, слід уважно ознайомитися з оголошенням або зателефонувати за телефоном. Тим більше що й самі власники таких контор просять телефонувати заздалегідь для того, щоб дізнатися, чи є в даний момент вільні машини потрібної марки чи ні. Зрозуміло, для оренди автомобіля будуть потрібні паспорт та права і (в деяких випадках) СНІЛС, ІПН або будь-який інший документ. У найбільших конторах-доларах необхідно представити і кредитну карту, на якій буде заморожена сума застави і оренди.