Як стимулювати математичний розвиток дитини.

Математичні знання в подальшому житті знадобляться дитині для дуже багатьох професій. Розвинути здібності до математики допоможе оволодіння навичками і вміннями в цій області, а також систематичні заняття з малюком у формі гри.
Інструкція
1
Починайте стимулювати математичне розвиток малюка якомога раніше: адже в ранньому віці справді величезна здатність маленького чоловічка вбирати інформацію. На стінах дитячої кімнати закріпіть математичні плакати: цифри, рахунок, форми, фігури, таблицю множення і т.п. Під час ігор звертайте увагу малюка на зображення, називаючи фігури і цифри вголос. Обводите зображення пальчиком крихти. Для початку нехай він слухає і розглядає картинки; підростаючи, малюк обов'язково зацікавиться і рештою діями.
2
Не забувайте про те, що найкраще маленька дитина запам'ятовує корисну інформацію, граючи. Посібниками для гри можуть бути не тільки іграшки. Малята дуже люблять грати побутовими предметами. З їх допомогою вони можуть познайомитися з поняттям кількості, а далі і з порядковими числівниками. Накопичений досвід найпростіших арифметичних дій закладає базу для успішного подальшого розвитку математичних навичок. Так що подумайте, ніж з домашніх речей пограти крихті.
3
Для першого знайомства малюка з математикою ідеальне місце - кухня. Наприклад, дозвольте дитині складати по порядку або вкладати одна в іншу каструлі, миски, всілякі ємності різних форм і розмірів, порожні упаковки з-під сметани і йогурту. Крім рахунки, з їх допомогою можна освоювати вимір обсягів. В ході гри з'ясуйте, куди можна налити води більше, тобто у якої ємності або каструлі найбільший обсяг. Скористайтеся мірним стаканчиком зі шкалою для точності вимірювання. Подібні вишукування краще здійснювати в раковині.
4
Розкладіть на столі безліч різноманітних ґудзиків. Попросіть дитини навести порядок: розкласти великі гудзики в одну коробочку, маленькі - в іншу. Порахуйте разом, скільки вийшло гудзиків в кожній коробочці. Спробуйте проходити рахунок, нанизуючи на шнур великі намистини. Такі заняття одночасно сприятимуть поліпшенню тонкої моторики, стимулюючи розвиток мозку дитини.
5
Проводити уроки математики можна і на прогулянці, використовуючи природний матеріал, який завжди під рукою: камінчики, листя і сухі гілочки дерев, шишки. По дорозі запропонуйте малюкові що-небудь порахувати: проїжджаючих велосипедистів, собак, дерева, лавки і т.п. Крім навичок рахунки будуть розвиватися увагу, наблюдательность.Ребенку постарше завдання ускладніть - нехай веде облік відразу декількох предметів, наприклад, ялин і берізок, голубів і горобців. Вимірюйте відстань кроками, наприклад, між лавкою і під'їздом, пісочницею та дитячою гіркою. Можете потренуватися в рахунку навпаки: по шляху від лавки до деревця - вважаєте «один-два-три-чотири-п'ять», йдете назад - «п'ять-чотири-три-два-один». Відміряйте відстань своїми великими кроками, а малюк - маленькими, потім результати порівняйте. Дитина отримає уявлення про те, що бувають різні одиниці виміру.
6
Грайте з малюком щиро і з цікавістю: діти дуже добре відчувають фальш. Якщо ви самі до навчальній грі ставитеся як до нудного заняття, то і дитина стане ставитися до неї так само. Не запізніться навчити свого малюка: те, що ви закладіть в крихту в ранньому дитинстві, закладається глибоко. Надалі ці навички та вміння допоможуть йому відбутися в житті.
Корисна порада
Допоможуть розвитку аналітичних здібностей і логічного мислення дитини блоки Дьенеша. Ігри угорського психолога та педагога Золтана Дьенеша підходять і малюкам з 2-3 років, що знайомиться з формою, кольором, товщиною предметів, і дітям більш старшого віку. Блоки Дьенеша, на перший погляд схожі на звичайний конструктор, мають глибокий зміст. Вони допомагають дитині успішно освоїти багато математичні премудрості.