Як зрозуміти ноти на піаніно.

Новачки, які бажають самостійно навчитися грати на піаніно , купують самовчителі. На жаль, не всім вдається розібратися у нотній грамоті, бо стиль викладу деяких навчальних матеріалів більше підходить людям, які вже мають уявлення про теорію музики.
Вам знадобиться
  • - Самовчитель.
Інструкція
1
Вивчіть в самовчителі малюнок із зображенням всіх октав фортепіано або піаніно . Людина сприймає на слух обмежений діапазон звуків. Октава - невелика частина цього діапазону. На фортепіанній клавіатурі розташовані 88 чорних і білих клавіш. Щоб не заплутатися в такій кількості, треба знати, що повна октава охоплює 12 клавіш або звуків. Знайдіть октави на клавіатурі вашого інструменту і запам'ятайте їхні назви: субконтроктави, контроктави, велика, мала, перша, друга, третя, четверта, п'ята.
2
Відшукайте на клавіатурі звук «до» першої октави - звіряйтеся із зображенням в самовчителі. Напроти цього звуку піаніст сидить під час гри.
3
Знайдіть в самовчителі пояснення, як пишеться нота «до» першої октави. Де вона розташована на фортепіано, ви вже знаєте. Перегорніть самовчитель до кінця: вам зустрінуться довгі твори, в деяких є знайома нота «до». Знайдіть її на різних сторінках самовчителя і кожен раз виймайте звук на фортепіано, щоб добре запам'ятати. Нота може виглядати як порожній овал, зафарбований овал, овал з вертикальною паличкою - штилем, овал з штилем і хвостами - ребрами. Поки не звертайте на це увагу: уявіть, що нота «переодягається, залежно від погоди», тому виглядає по-різному. Але незалежно від зовнішнього вигляду, нота «до» першої октави завжди розташована на одному і тому ж місці нотного стану, тому ви її легко впізнаєте.
4
Аналогічно розберіться з іншими нотами першої октави. Праворуч від клавіші «до» знаходиться біла клавіша «ре», потім - «мі, фа, соль, ля, сі». Запам'ятовуйте кожен день по одній ноті: завдання в тому, щоб бачити ноту в самовчителі і знати, де відповідний звук витягується на інструменті. Тренуйтеся, поки добре не запам'ятаєте все ноти.
5
Для подальшого вдосконалення прочитайте підручник з музичної грамоти або теорії музики. Навіть побіжне знайомство з теорією допоможе швидше розібратися з самовчителем і освоїти інструмент. Через кілька місяців тренувань будете впевнено розбирати твір по нотах.