Як дізнатися колір фону.

Будь-який текст можна охарактеризувати як мінімум двом колірними характеристиками - кольором тексту і кольором фону. Це ж відноситься і до більшості зображень, особливо комп'ютерних - задній план, як правило, відрізняється від основної картинки і має якусь однотонну або багатобарвну забарвлення. При оформленні текстових і графічних документів часто буває необхідно за існуючим зразком визначити використаний в ньому колір фону.
Інструкція
1
Використовуйте для визначення фонового кольору будь-якого документа, зображення, веб-сторінки і взагалі будь-якої ділянки екрану вбудовані можливості деяких програм. Як правило, ці програми призначені для роботи з графікою і мають інструмент, найчастіше званий «піпеткою». Після його активації ви зможете курсором миші вибрати на екрані точку, колірної відтінок якої необхідно визначити. Додаток запам'ятає цей колір і надасть можливість використовувати його для роботи з графікою або записати відповідний йому код. До таких програм відноситься, наприклад, ColorImpact.
2
Якщо треба дізнатися колір фону html-сторінки, то можна знайти шістнадцятковий або мнемонічний код використаного відтінку безпосередньо в її исходнике або в зовнішньому файлі стилів. Збережену на жорсткому диску сторінку відкрийте будь-яким текстовим редактором, а якщо вона завантажена в ваш браузер, то клікніть фон правою кнопкою миші і виберіть у сплив контекстному меню рядок «Вихідний код». Колір фону тут може бути заданий декількома способами. Почніть з найпростішого - знайдіть у вихідному коді тег body, а в ньому атрибут bgcolor або background. В них потрібне вам значення може бути задане шістнадцятковим кодом (наприклад, # FF0000) або мнемонічним позначенням (наприклад, red).
3
Якщо в тезі body таких атрибутів немає, то між цим тегом і початком сторінки пошукайте відкриває тег style. Після нього розміщується опис стилів документа на мові CSS. Серед цих описів теж може бути вказаний селектор body, а для завдання кольору фону тут використовуються атрибути background або background-color. Якщо в тезі style немає опису стилів, а замість нього зазначене посилання на зовнішній файл з розширенням css, то відкрийте цей файл і пошукайте тег body і атрибути background або background-color із зазначенням відтінків фону в ньому.