Як зробити гудзики з ниток.

Зв'язати можна все, що завгодно - від великих глобальних речей до маленьких, але дуже важливих аксесуарів. Можна навіть прикрасити свій виріб саморобними ґудзиками. Їх дуже легко зробити зі звичайних ниток за допомогою в'язального гачка. Виглядати вони будуть дуже оригінально і незвичайно.
Вам знадобиться
  • -крючок;
  • -форма, наприклад, у вигляді звичайної гудзики;
  • -ніткі;
  • -іголка;
  • -карандаш.
Інструкція
1
Спочатку вирішите, якого кольору будуть ваші гудзики. Їх можна підібрати в колір виробу або виконати в контрасті. Візьміть звичайний олівець і починайте намотувати на нього нитку. Пам'ятайте, що кількість витків, які ви зробите, безпосередньо залежить від товщини нитки і від величини гудзики, якою ви домагаєтеся. В середньому, як правило, використовують близько 20 витків.
2
Далі відріжте нитку, залишаючи довгий кінець. Пропустіть його через вушко голки, затягніть, після чого можете зняти обмотку з олівця. Тепер починайте обшивати нитки по колу. Робіть це простим швом. Коли закінчите, заховайте залишився кінчик із зворотного боку гудзики. Якщо хочете, можете декорувати її посередині намистинами.
3
Зробіть гудзик за допомогою гачка. Скрутіть нитку в кільце, а потім починайте обв'язувати її напівстовпчиками без накиду. Приблизно 7-8 штук. Потім переходите на наступний ряд. Продовжуйте в'язати напівстовпчиками за принципом з однієї петлі 2. Далі ще один ряд з додаванням петель. Потім один з такою ж кількістю напівстовпчиків, як і в попередньому. Тепер починайте зменшувати петлі. Так поступово у вас вийде опукла ґудзик.
4
Зв'яжіть гудзик для вашого виробу на формі. Для цього візьміть гудзик, обмірте її, а потім починайте в'язати. В'яжіть, як в попередньому кроці, тільки до того рівня, поки додаєте петлі. Додавати їх потрібно, поки ваше в'язання не досягне контурів гудзики -основи. Потім можна збавляти. Зменшуйте петлі частіше, адже ваша в'язана заготовка повинна щільно прилягати до основи. Закрийте в'язання. Ваша ґудзик готова!
5
Надати оригінальності вашим саморобним ґудзикам допоможуть елементи декору. Для прикраси вам знадобляться намистини, стрази, невеликі камені, стрічки. Не бійтеся експериментувати, і тоді у вас вийде унікальна прикраса для вашої речі. Головне правило - підбирайте ці елементи декору, виходячи з того, до якого виробу ви хочете ці гудзики використовувати. Адже в сукупності вони повинні доповнювати образ, працюючи в ньому гармонійно.
Гудзиків на прилавках спеціалізованих магазинів можна знайти безліч - будь-яких кольорів, розмірів і фактур. Підібрати гудзики до сукні або пальто легко. Будь відділ фурнітури надасть на ваш вибір тисячі варіантів. Але іноді так хочеться мати щось унікальне, незвично. Якусь деталь, яка зробить річ унікальною і неповторною. Якщо ви, до всього іншого, ще й володієте технікою в'язання гачком, то чому б вам не спробувати зробити в'язані гудзики своїми руками?
Інструкція
1
Насамперед, виберіть нитки, з яких будете в'язати гудзик. За кольором і фактурою вони повинні добре поєднуватися з тим виробом, на яке в підсумку будуть пришиті гудзики. Не вибирайте занадто тонкі нитки - працювати з ними буде не дуже удобно.Для початку зв'яжіть квадрат або гурток (залежно від бажаної форми гудзики) стовпчиком без накиду. Діаметр його повинен бути трохи більше, ніж бажаний розмір гудзики. Потім на голку підхопите крайові петлі. Вставте всередину тверду гудзик, плоску або на ніжці - на ваш вибір. Затягніть підхоплені нитки в центрі або по краю гудзики, після цього закріпіть нитки.
2
Знайдіть паличку, відповідну по товщині діаметру вашої майбутньої гудзики. Далі обмотайте її ниткою (повинно бути двадцять-тридцять витків, це залежить від того, якої товщини ви хочете ґудзик) .Отрежьте нитку, залишивши довгий кінець. Цей кінець всуньте в голку, зніміть колечко з палички і оплете його ниткою. Обшийте колечко петельним швом. Середину колечка заповніть, обмотавши навколо нитку. Для цього можна використовувати і нову нитку, якщо вам так буде удобнее.Сделайте знизу кілька стібків навхрест - вони будуть служити як ніжка, за допомогою цих стібків ви потім зможете пришити ґудзик на готовий виріб.
3
Крючком зв'яжіть три повітряні петлі, з'єднайте їх напівстопчиком без накиду. Під вийшла ланцюжок кола в'яжіть горбки з трьома накидами щільним кільцем. Обв'яжіть край гудзики стовпчиками без накиду.
Корисна порада
Перед вами три варіанти дуже красивих, простих і ефектних гудзиків. Прикрасьте такими гудзиками кофточку, плаття або сумку - і це буде виглядати просто відмінно.