Як зберегти озоновий шар.

Озоновий шар представляє собою частину стратосфери, розташованої на висоті 12-50 км. Висока концентрація озону здатна поглинати небезпечні промені ультрафіолету і, отже, защішать від смертельного випромінювання все живе на нашій планеті.
Вам знадобиться
  • - усвідомлення важливості даного підприємства
Інструкція
1
Збереження озонового шару, а значить і все нашої планети, - справа кожної людини. Тому не думайте, що від вас нічого не залежить.
2
Найбільш небезпечними для озонового шару є фреони, виробництво яких призводить до утворення «озонових дір». Тому, купуючи кондиціонер або холодильник, зверніть увагу, на чому працює компресор. Фреон R-22 з 2010 року заборонений в багатьох країнах, тому купуючи застарілу техніку, ви свідомо наносите шкоду атмосфері.
3
Величезної шкоди завдають озоновому шару землі всілякі спреї та аерозолі. Намагайтеся скоротити до мінімуму використання хімічних засобів в балончиках, таких як дезодоранти, лаки для волосся, освіжувачі повітря, поліролі і т.д.
4
Не секрет, що одним з основних забруднювачів є вихлопні гази автомобілів. Намагайтеся поменше їздити на особистому автотранспорті, воліючи йому громадський або, що ще краще, велосипед. По можливості взагалі відмовтеся від автомобіля.
5
Зелений насадження збагачують повітря киснем і перешкоджають руйнуванню озонового шару. Тому посадіть дерево чи кілька дерев біля будинку, в саду, на дачі. Беріть участь в озелененні власного міста.
6
Скоротіть кількість відходів і сміття, адже їх переробка завдасть непоправної шкоди атмосфері. Тому користуйтеся екологічно чистими сумками, відмовившись від поліетилену. Віддавайте перевагу розвісну, а не упакованого товару. Вибирайте товар, містить екологічне маркування. Встановіть фільтр для води, відмовившись, таким чином, від покупки бутильованої. Старе взуття, одяг та інші речі намагайтеся роздавати або продавати, скориставшись спеціальними ресурсами, а не відправляти на смітник.
Зверніть увагу
Озон являє собою газоподібна речовина, що складається з трьох атомів кисню.
Корисна порада
Зверніть увагу на те, що крім усього іншого величезної шкоди озоновому шару завдають ракетне і літакове палива.
Екологи вважають, що людина кілька десятиліть підпилює гілку дерева, на якій сидить. Щоб запобігти екологічній катастрофі і зберегти нашу планету на довгі роки, насправді потрібно щодня виконувати деякі нескладні правила.
Інструкція
1
Щоб допомогти планету зберегти для нащадків, потрібно почати з малого. Наприклад, з економії електроенергії. Для цього купуйте замість звичайних лампочок енергозберігаючі. На ніч відключайте з розеток комп'ютери. Встановіть в будинку стабілізатор напруги, який вирівняє що надходить в будинок енергію до потрібних 220 В, дозволить працювати побутовій техніці в нормальному режимі. До речі, побутову техніку намагайтеся оновлювати на нові конфігурації, економічніші у вживанні електроенергії.
2
Економте воду. Замініть у своєму будинку ванну на душову кабінку. Слідкуйте за станом кранів в квартирі. Встановіть лічильники на воду. Мийте посуд тонким струменем води. Періть білизну в автомат-машинках на економічних по часу і нагріванню води режимах.
3
Вибір продуктів харчування і ваш щоденний раціон також зможуть допомогти зберегти нашу планету. Хоча б один раз на тиждень переходите на повністю вегетаріанську їжу. Використовуйте продукти харчування, вироблені і вирощені в місцевості, де ви живете. Приберіть зі свого раціону фастфуд. Таким чином, ви і своє здоров'я збережете, і не будете підтримувати виробників, які використовують в своїх товарах пальмова олія, одержуване шляхом вирубки дерев, і додавання хімічних наповнювачів неприродного походження. Купуйте тільки необхідні для вашого насичення продукти. І не беріть в магазині нічого про запас. Як правило, така частина продуктів нещадно викидається господинями.
4
Бережіть папір. Використовуйте для написання обидві сторони кожного аркуша. Скоротіть число застосовуваних протягом дня паперових серветок. Не рубайте для своїх потреб молоді, не сухі дерева. Використовуйте тільки сушняк для розведення багаття або опалення свого будинку.
5
Намагайтеся пересуватися на більш економічному і щадному з точки зору екології транспорті. Віддайте перевагу поїзду замість літака, велосипеду замість автомобіля, ходіння пішки замість пересування на міському транспорті.
6
На природі не залишайте за собою сміття, не кидайте його в воду, завжди ретельно гасіть багаття, не рвіть квіти, рослини, які після викинете. Не займайтеся вбивством тварин, полюванням. На риболовлі не ловите рибу мережами, за допомогою динаміту, електровудки.
Зверніть увагу
Нашу планету повільно вбивають вихлопні гази транспортних засобів, вирубка лісів, зливання об'єктами промисловості відходів у водні артерії, літання космічних ракет, літаків, випромінювання радіації, неправильно утилізоване сміття і багато інших чинників.