Як ставити індекс у Ворді.

Текстовий процесор Microsoft Office Word - одне з найбільш поширених додатків для створення і редагування текстових документів. Звичайно ж, у ньому не може не бути передбачено можливості трансформування букв і цифр у верхні і нижні («надрядкові і підрядкові») індекси . Цю операцію тут можна здійснити декількома способами.
Вам знадобиться
  • Текстовий процесор Microsoft Office Word 2007 або 2010
Інструкція
1
Запустіть Microsoft Word і завантажте в нього текстовий документ. Виділіть букву, цифру або будь-яку іншу літеру, яку потрібно надрукувати у форматі верхнього або нижнього індексу. Натисніть клавіші ctrl і знак рівності, щоб виділений символ зробити нижнім індексом. Для трансформування його в знак верхнього індексу використовуйте поєднання клавіш ctrl + shift + знак рівності. Це ж можна робити і за допомогою відповідних кнопок у секції «Шрифт» вкладки «Головна» меню текстового процесора.
2
Отримані описаним вище способом індекси будуть гарантовано відображатися в текстових документах власного формату Word. Однак форматування може загубитися при перенесенні текстів в документи інших форматів. Якщо ви плануєте таке перенесення, то, можливо, правильніше буде відображати верхні і нижні індекси з використанням відповідних знаків кодових таблиць. В Word така можливість передбачена. Щоб їй скористатися, спочатку встановіть курсор введення в ту позицію в тексті, де повинен знаходитися значок верхнього або нижнього індексу.
3
Перейдіть на вкладку «Вставка» меню текстового процесора і в самій правій групі команд клікніть кнопку з написом «Символ». Якщо серед двадцяти знаків у випадаючому списку немає потрібного вам індексу, то клацніть по самій нижній сходинці - «Інші символи».
4
Якщо вам потрібні верхні індекси з цифрами 1,2 або 3, то в полі «Набір» встановіть значення «додаткова латиниця-1». Інші цифри верхнього і нижнього індексів поміщені в секцію «надрядкові і підрядкові» таблиці символів. Букви латинського і грецького алфавітів у форматі верхнього індексу є також і в секціях «букви зміни прогалин» і «додаткові фонетичні знаки». Виділіть елемент цієї таблиці з потрібним вам знаком і натисніть кнопку «Вставити». При повторній вставці в текст недавно використаного символу знову розшукувати його не доведеться - він буде поміщений текстовим процесором у двадцятку знаків випадає з кнопки «Символ» списку.
5
Є альтернативний спосіб вставки символів верхнього і нижнього індексів. Він менш зручний, так при використанні вимагає знання шістнадцятирічного коду потрібної літери в Юнікод-таблиці. Наберіть цей код в тому місці тексту, куди потрібно вставити індекс, а потім натисніть клавіші alt і x. Наприклад, щоб додати в текст ікс у форматі нижнього індексу, введіть код 2093 і натисніть alt + x. Введений код зникне - текстовий процесор замінить його відповідним значком. Дізнатися шістнадцятковий код, що цікавить вас літери можна в полі «Код знака» таблиці символів, описаної в попередньому кроці.
Поштовий індекс на конверті проставляється в двох місцях: у полі, призначеному для нього в розділі для адреси одержувача (у правому нижньому куті конверта) і в лівому кутку в поле спеціально для індекс а. Останньому потрібно приділити особливу увагу, оскільки саме воно проходить машинну обробку, що дозволяє прискорити адресу доставки відправлення.
Вам знадобиться
  • Конверт, авторучка.
Інструкція
1
Поле для адреси одержувача поштового відправлення з індекс ом зазвичай займає праву нижню частину лицьової сторони конверта. Окреме поле для індекс а знаходиться під нижньою рядком і являє собою горизонтальний прямокутник. Саме в нього бажано внести набір цифр (а в деяких випадках і букв), які є поштовий індекс одержувача. У Росії це зазвичай шестизначне число, перші три - індекс міста або регіону, решта - номер поштового відділення. В Україні індекс и п'ятизначні, в Латвії містити не тільки цифри, але і букви.
2
Окремі поля для кожної цифри індекс а розташовані в лівій нижній частині конверта, зазвичай під малюнком, якщо такий є. Його оптимально заповнювати за зразком, який знаходиться з тильного боку конверта, але видно, якщо відігнути частина, на яку нанесений (або належить нанести) шар клею.
3
У лівому верхньому куті конверта, над малюнком, якщо він є, розташовується поле для адреси відправника (тобто вашого). У ньому також передбачено окремий прямокутник для індекс а, але вже вашого.