Як сторнувати суму.

Часом при складанні бухгалтерського обліку може бути допущена помилка у відображенні певних сум. Для її виправлення використовується метод сторнування, який дозволяє повернути економічний показник до первісного правильному значенню. Даний спосіб також називається метод «червоне сторно».
Інструкція
1
Виявіть помилку і визначте її характер. Якщо вона не пов'язана із зміною даних в регістрах бухгалтерського обліку, то можна виконати просте закреслення несправної суми і написання над ним вірного значення. Після цього напроти відповідного рядка ставиться поточна дата, підпис бухгалтера і напис «Виправлено». Якщо помилка призвела до необхідності зміни даних бухгалтерського обліку, то використовується метод сторнування сум.
2
Використовуйте метод сторнування для скасування раніше виконаної проводки. Операція виконується вручну і вноситься в обліковий реєстр допомогою червоного чорнила, тому даний спосіб виправлення помилок також називають «червоне сторно».
3
Складіть біля неправильної записи аналогічну, але червоними чорнилом і з використанням противоположенного знака суми операції. В результаті помилка буде повністю виведена з бухгалтерського обліку. Запис необхідно віднести до останньої датою звітного періоду, якщо бухгалтерська звітність ще не затверджена. В іншому випадку вона робиться за той період, в якому вона виявлена.
4
Поміняйте місцями дебет і кредит, якщо помилка полягала у відображенні неправильного дії. В цьому випадку спочатку використовується метод «зворотного проводки». Приміром, були отримані матеріали від постачальників, і бухгалтер відбив операцію на дебеті рахунки 60 і кредиті рахунку 10, що є невірним. Після цього необхідно внести два рази поспіль запис кредит рахунки 60 і дебет рахунку 10, щоб в результаті отримати правильне значення. Червоними чорнилом в цьому випадку вноситься друга правильна проводка.
5
Використовуйте комбінацію методу «зворотної проводки» і сторнування суми, якщо помилка полягає в неправильному відображенні об'єкта обліку. В цьому випадку неправильний запис сторнується і переноситься на новий об'єкт, після чого вноситься вірна проводка.