Як дізнатися вік риби.

іхтіології нерідко доводиться визначати вік риб, виловлених з природних водойм. Знання точного вік а риби необхідно, щоб зрозуміти, в якому вік е виловлюється промислова риба отримує здатність до розмноження, наскільки добре вона росте, риба якого вік а зустрічається в уловах рибалок найчастіше.
Інструкція
1
Щоб дізнатися вік риби, уважно розгляньте кільця на її лусці, а при необхідності для їх більш точного аналізу використовуйте перегляд за допомогою лупи або мікроскопа. Так як лусочки у риби з'являються ще на стадії малька, а потім ростуть протягом року досить нерівномірно, на них з'являються скупчення тканин у вигляді концентричних борозенок в місці, де чешуйка «вростає» в шкіру розглянутій рибешки. Уважно розгляньте луску досліджуваної риби, і з її вигляду ви практично безпомилково визначите її вік . Як правило, у риб-одноліток все лусочки тонкі й напівпрозорі, а концентричні кільця з'являються тільки у риб, що вже пережили зиму.
2
Вивчайте концентричні кола на лусочках, бажаючи визначити вік риби і зрозуміти, скільки ж років розглянутої вами рибці. Так як взимку риби ховаються в придонний пісок, зариваються в глину і мул, біля основи лусочок накопичується наліт, який потім помітний у вигляді ледь помітного концентричного кола. Підраховуйте кількість таких концентричних кіл, і ви без зусиль дізнаєтеся вік риби, при цьому відсутність таких кіл свідчить лише те, що яка вивчалася вами рибешка - це всього лише вчорашній мальок, якому поки не доводилося зимувати у водоймі.
3
Виконуйте визначення вік а риба не тільки аналізом концентричних кіл на лусці, а й враховуйте щільність лусочок. Щорічно у кожної рибки під старими лусочками з'являються нові, трохи виступаючі за розміром з-під них. Так, у дворічної риби ви побачите здвоєні лусочки, у трирічної риби - строєні лусочки. І чим старше яка вивчалася вами рибка, тим більше буде у неї таких лусочок. Вивчіть у промисловий риби - розмір отолитов - це тверді утворення, які відповідають за орієнтацію рибешки в просторі. І чим щільніше дані освіти, тим старше яка вивчалася риба.
4
Для точного визначення вік а промисловий риби застосовуйте й інші методи аналізу, вивчаючи отримані результати в сукупності. Так порівняйте розмір отолитов, прямо пропорційний вік у промисловий риби, з жорсткими уплотнениями, розташованими на спинному плавці досліджуваної риби. Порахуйте кількість кольорових обідків на лусочках риби, щоб зрозуміти, скільки разів такий рибці доводилося зимувати у водоймі, а сукупний аналіз з урахуванням усіх методів допоможе вам визначити вік риби максимально точно.