Як вберегти очі від комп'ютера.

Робота за комп'ютером займає чимало часу. Крім неї, за ним же проходить і відпочинок - ігри, соціальні мережі та інші розваги. Вплив комп'ютера на очі різко негативне, але звільнятися через це з роботи не варто. Спробуйте дотримуватися деяких правил поведінки при роботі за ним і ви знизите навантаження на дорогоцінний орган зору.
Інструкція
1
Позбавтеся від застарілого монітора. Трубчасті монітори мають набагато більше випромінювання, шкідливе для очей, ніж сучасні. Недарма на них винайшли спеціальні захисні екрани. Якщо з якоїсь причини монітор з минулого століття все ще у вас в ходу, терміново позбавляйтеся від нього. Продайте на запчастини і придбайте новий, рідкокристалічний. Якщо начальство вважає турботу про здоров'я своїх співробітників марнотратством і відмовляється змінити шкідливу техніку, сміливо подавайте скаргу директору фірми або в службу праці та зайнятості.
2
Обладнайте робоче місце. Простежте, щоб освітлення монітора і столу було приблизно однаковим. На екрані не повинно бути відблисків - вони ускладнюють сприйняття і змушують очі напружуватися сильніше. Якщо стіл з комп'ютером стоїть біля вікна, то вірне його положення - перпендикулярно джерелу світла. Ви повинні сидіти зручно і мати можливість міняти позу. Поставте монітор не ближче, ніж 50-70 сантиметрів від очей. Пам'ятайте, що ви повинні дивитися на екран трохи зверху.
3
Дайте очі м відпочити. Приблизно кожні двадцять хвилин роботи за комп'ютером переводите погляд з ближніх на дальні предмети, змінюючи фокусування. Робіть гімнастику для очей - обертайте ними по колу, дивіться вправо і вліво. Закривайте очі на 20 секунд. Також корисний невеликий масаж, але тільки з легким натиском. Вказівними пальцями помасажуйте верхні і нижні повіки кілька хвилин.
4
Допоможіть очі м відновитися. Якщо довгі години роботи за монітором комп'ютера вже позначилися на ваших очі х, то варто прийняти більш радикальні заходи. Червоність, сухість і печіння в очі х - привід звернення до лікаря. Вам напевно призначать краплі і порадять придбати спеціальні окуляри для роботи за комп'ютером. Окуляри краще купувати в оптиці і після консультації з офтальмологом. Краплі ж ви можете купити самостійно в будь-якій аптеці. Почати краще з тих, що близькі за складом до натуральних сльозам. Вони увлажнят очі і знімуть роздратування.