Як перевірити роботу АКПП.

Для того щоб перевірити АКПП , зовсім не обов'язково їхати в сервісний центр, деякі тести можна провести самостійно. Стан коробки передач особливо важливо перевіряти перед покупкою вживаного автомобіля.
Інструкція
1
Огляньте коробку передач, особливу увагу приділіть піддону, електричним джгутів, роз'ємів, масляним магістралях. Сильних патьоків масла, механічних пошкоджень на піддоні, а також слідів зварювання і т.п. бути не повинно.
2
Перевірте рівень і стан масла в автоматі. Переведіть АКПП в положення Рark, двигун повинен працювати на холостих обертах. Вийміть щуп трансмісії, ретельно протріть його, потім вставте назад і знову витягніть.
3
Протріть щуп світлої чистою ганчіркою і розгляньте залишилися на ганчірці сліди масла. Якщо масло чорного кольору, значить, його в кращому випадку давно не міняли. Понюхайте ганчірку: якщо відчуєте палений запах, значить, АКПП в дуже поганому стані. Червоний колір свідчить про те, що нове масло заливали максимум за тиждень до перевірки, що також може бути тривожною ознакою. Найкращий варіант - масло на ганчірці чисте, жовтувате, без домішок, сторонніх часток і ін.
4
Прогрівайте машину в положенні Park доти, поки обороти не знизяться до 650-850 на хвилину. Натисніть на педаль гальма і переведіть АКПП в режим Drive. Автомобіль повинен відреагувати миттєво, без затримок, і ви відчуєте, що машину немов тягне вперед. Процес перемикання передачі не повинен супроводжуватися стукотами або поштовхами.
5
Переключите АКПП в положення Neutral, потім - в положення Reverse. Трансмісія повинна спрацювати негайно, без стукотів і поштовхів. Ви відразу відчуєте, як машину тягне назад. Якщо при перемиканні режимів ви чуєте сторонні звуки, відчуваєте поштовхи або затримку, що триває більше 1 секунди, значить, АКПП потребує ремонту або навіть заміни.
6
Спробуйте проїхати на автомобілі. Розганяючись до 60 км/год, автомат повинен перемкнути передачі як мінімум двічі - з першої на другу, а потім на третю. При перемиканні не повинно бути стукоту і тим більше удару. Не повинно бути і пробуксовки передач, коли обороти ростуть, але швидкість не змінюється.