Як дізнатися напруга світлодіода.

Завдяки компактності, високої світності, технологічного виконанню і низькому енергоспоживанню, світлодіоди сьогодні використовуються повсюдно в якості світловипромінюючих елементів. Однією з особливостей напівпровідникових пристроїв даного типу є досить вузький діапазон живлячих напруг. Як правило, всі робочі характеристики радіодеталей надаються виробником у супровідній документації. Але що, якщо її немає? Як дізнатися напруга світлодіода самостійно?
Вам знадобиться
  • - регульований джерело живлення постійного струму;
  • - змінний і постійний резистори;
  • - 3-4 гальванічні елементи напругою 1,5V;
  • - вольтметр .
Інструкція
1
Дізнайтеся пряме напруга світлодіода за допомогою регульованого джерела живлення постійного струму. Налаштування рівня вихідної напруги блоку живлення повинна здійснюватися плавно в діапазоні 0-5 вольт. Бажано, щоб шкала регулятора була точно отградуірована, або на приладі присутній індикатор вихідного напряженія.Виключіте джерело живлення. Переведіть регулятор напруги в положення, відповідне нульового рівня. Підключіть до джерела живлення світлодіод. Увімкніть пристрій. Плавно збільшуйте рівень вихідної напруги блоку живлення. Через деякий час світлодіод почне світитися. Доведіть рівень світіння до оптимального. Оцініть рівень поточного напруги за шкалою регулятора або вважайте його в якості свідчень індікатора.Еслі світлодіод не почала світитися при рівні напруги 1,5-2 вольта, вимкніть джерело живлення, поміняйте полярність підключення світлодіода, переведіть регулятор напруги в нульове положення і знову проведіть тест.
2
Дізнайтеся пряме напруга світлодіода за допомогою його вимірювання вольтметром. Зберіть дільник напруги, що складається з змінного і постійного резистора. Світлодіод підключіть паралельно змінному резистору (фактично, змінний резистор буде шунтировать світлодіод). Опір постійного резистора варто вибрати з діапазону 1,5-2,1 кОм, опір змінного - в 10-20 разів больше.Уменьшіте опір змінного резистора до нуля. Підключіть до створеної електричного кола джерело постійного струму напруга м 4,5-6 вольт. Його можна отримати, з'єднавши послідовно 3-4 стандартних гальванічних елементів (батарейок) номінальним напруга м 1,5 вольта.Плавно збільшуйте опір змінного резистора до отримання оптимальної інтенсивності світіння світлодіода. Після цього виміряйте напруга на ньому за допомогою вольтметра. Якщо діод не спалахує, вимкніть джерело живлення, змініть полярність його підключення, зменшіть до нуля опір змінного резистора і почніть тест знову.
3
Дізнайтеся напруга світлодіода з довідника. Якщо вам точно відома його серія, отримаєте необхідні дані з відповідного довідника світловипромінюючих напівпровідникових пристроїв. Подібну літературу, як правило, можна знайти в бібліотеці.