Як продути батарею.

Якість опалення в квартирі або будинку багато в чому залежить від того, наскільки добре опалювальна система підготовлена до роботи. Перед початком холодів необхідно провести перевірку входять в систему приладів і усунути їх несправності. Але буває, що справні на вигляд батареї опалення з початком експлуатації не гріють так, як належить. Це може бути пов'язано з тим, що в батареї утворилася повітряна пробка. У цьому випадку систему необхідно продути.
Вам знадобиться
  • - ключ для відкривання крана Маєвського;
  • - викрутка;
  • - розвідний ключ;
  • - ємність (невелике відро);
  • - гас або рідина WD-40;
  • - ганчірка.
Інструкція
1
Переконайтеся в тому, що несправність системи опалення пов'язана з утворенням повітряної пробки. Характерна ознака - виразне «булькання» в батареї і трубах; радіатор при цьому залишається повністю або частково холодним, хоча точно відомо, що в систему подана гаряча вода.
2
Причиною відсутності необхідного нагріву радіатора є недостатня циркуляція води в системі, в результаті батарея «гріє сама себе». Якщо справа йде саме так, приступайте до продувке системи.
3
Якщо батареї обладнані термостатом, повністю відкрийте його клапан. У деяких випадках цього достатньо, щоб відновити необхідну циркуляцію води.
4
За відсутності термостата відкрийте повітряний клапан. Якщо батареї опалення встановлені правильно, то він на них є (наприклад, так званий «кран Маєвського»). За допомогою спеціального ключа злегка відверніть клапан для випуску повітря з батареї. Якщо ключ відсутній, використовуйте будь-який відповідний інструмент, наприклад, викрутку. Ви повинні почути чітке і гучне шипіння. Цей звук свідчить про те, що з системи виходить повітря.
5
Випускайте повітря з системи, нацьковуючи його потроху. Після того як повітря вийде повністю, з крана піде вода. Попередньо підкладіть під вентиль ганчірку або підставте миску або відро. Занадто багато води випускати з батареї не потрібно, потрібно лише дочекатися, поки вона не піде рівномірно, а шипіння повністю припиниться. Після цього щільно закрийте клапан.
6
Якщо батарея не обладнана спеціальним клапаном для випуску повітря, використовуйте інший спосіб. Візьміть розвідний ключ і спеціальну рідину (гас або WD-40). Нанесіть рідина на розташовану у верхньому торці заглушку радіатора (в області різьби).
7
Через 10-15 хвилин почніть повільно і обережно відкручувати заглушку до тих пір, поки не пролунає шипіння. Дочекайтесь появи води, попередньо накривши різьбове з'єднання ганчіркою і підставивши знизу відро. Після припинення шипіння щільно закрутіть заглушку. Бажано під різьбу покласти кілька витків ущільнювальної стрічки ФУМ.