Як дивитися в мікроскоп.

Щоб неозброєним оком побачити мініатюрну штучку, потрібно чудове зір. Але в деяких випадках навіть воно не допоможе, адже багато об'єктів мікросвіту приховані від очей навіть самого пильного спостерігача. І тут на виручку приходить мікроскоп . Сучасні типи цих приладів здатні налаштовуватися на будь зір. Головне - вміти правильно користуватися мікроскоп ом.
Вам знадобиться
  • - мікроскоп;
  • - світлофільтри;
  • - аркуш паперу й олівець;
  • - стіл;
  • - зручний стілець.
Інструкція
1
Встановіть мікроскоп перед собою на надійній підставці, наприклад, на столі. Прилад повинен розташовуватися трохи лівіше від вас, в декількох сантиметрах від краю столу. Встановивши мікроскоп на місце, постарайтеся не зрушувати його до закінчення спостережень.
2
Якщо прилад має підсвічування, рівномірно наведіть її на досліджуваний об'єкт і налаштуйте. Занадто яскраве світло приглушите, використовуючи для цього фільтри блакитного або зеленого кольору.
3
Перш ніж використовувати прилад, перевірте його налаштування і виправте їх при необхідності. Для налаштування мікроскоп а накресліть маленький хрестик на білому аркуші паперу. Помістіть лист на предметний столик, щоб хрест розташовувався посередині поля зору.
4
Подивіться в мікроскоп одним оком. Тепер закрийте очей і погляньте на хрестик іншим. Якщо хрест залишився в центрі поля зору, настройки виставлені правильно. Якщо при розгляданні хрестика другим оком він виглядає зміщеним, відрегулюйте прилад відповідними гвинтами.
5
Якщо ви використовуєте бінокулярний мікроскоп , то відрегулюйте також глибину зору і відстань між очима, подстроив їх під свої індивідуальні особливості.
6
Заздалегідь підготуйте всі матеріали для дослідження, вони повинні знаходитися під рукою, недалеко від предметного столика, але не заважати спостереженнями. Помістіть на предметний столик цікавить вас об'єкт і приступайте до досліджень.
7
Розглядаючи в мікроскоп об'єкт спостереження, прийміть правильну позу. Бажано сидіти нерухомо, в одному і тому ж положенні. Лікті повинні стосуватися столу. Попередньо підберіть стілець так, щоб він був зручним; відрегулюйте його по висоті, якщо це дозволяє конструкція.
8
Чи не працюйте за мікроскоп ом більше п'ятнадцяти хвилин поспіль. В іншому випадку можна придбати короткозорість. Після нетривалого розглядання об'єкта зробіть паузу, заповнивши її гімнастикою для очей (порухайте очима в різні боки, вгору і вниз, поморгайте). Подивіться у вікно на віддалений об'єкт, а потім на пару хвилин прикрийте очі долонями.
Корисна порада
Деякі види мікроскопів передбачають можливість виведення зображення на екран. У цьому випадку можна розглядати мікрооб'єкти з великим комфортом. Недолік такого способу в тому, що зображення робиться плоским, втрачає об'ємність.