Як навчити читати, міркувати.

Любов до читання слід прищеплювати з пелюшок, тому батьки намагаються багато читати малюкові, показувати картинки, розповідати захоплюючі історії. Намагаючись зацікавити дорослу дитину, ви повинні показати йому переваги володіння методикою читання.
Інструкція
1
Завжди озвучуйте картинки. З маленькими дітьми слід промовляти всі персонажі, розмовляти на їх «мовою», барвисто описувати емоції і т.д. Слідкуйте за тим, щоб читання книг було емоційним заняттям, тільки тоді дитині буде цікаво.
2
Просіть дитину намалювати сюжет. Щоб викликати у дитини бажання навчитися читати, його потрібно активно зацікавлювати. Запропонуйте дитині намалювати те, про що ви читаєте - сюжет з казки, головного героя в момент якої-небудь дії і т.д.
3
Учіть дитину читати в ігровій формі. Вам знадобиться маркерна дошка або альбом для малювання - придумайте прості ігри з буквами (одна буква наздоганяє іншу, дві букви шукають третю і т.д.) і займайтеся, використовуючи будь-яку вільну хвилинку. Ви можете робити це вдома, малювати на запітнілому вікні в громадському транспорті, креслити фігурки на піску і т.д.
4
Використовуйте метод повторення. Починайте заучувати склади - малюйте один склад протягом двох-трьох днів, а потім запропонуйте дитині пошукати такий же склад у газеті, книзі, журналі. Діти з радістю відправляються на пошуки і вам необхідно заохочувати їх у цьому, обов'язково хвалити за кожною досягнення, правильно вказаний склад.
5
Ніколи не змушуйте дитину читати насильно, не осуджуйте і не висміюйте його. Розвиток дітей йде індивідуальними темпами, тому не слід переживати, якщо хтось читає краще, уважніше ставиться до занять і швидше запам'ятовує. Своїми докорами ви тільки закріплюєте негативне ставлення дитини до читання. Завжди хваліть і заохочуйте його досягнення.
6
Завжди обговорюйте прочитане. Чим раніше дитина навчиться сприймати інформацію з книг осмислено, тим швидше він почне вчитися міркувати. Проговорюйте недавно прочитану ситуацію в інших, але схожих обставин, запитуйте думку дитини, задавайте навідні запитання. Використовуйте універсальний прийом - читаючи йому вголос, раптово зупиняйтеся на найцікавішому місці і переривайте читання під слушним приводом. Це дасть дитині час поміркувати, проявити зацікавленість, а потім викличе бажання самостійно з'ясувати продовження історії.