Як чистити окуня.

Окунь радує рибалок уловом майже цілий рік. Але цю дуже красиву і смачну рибу господині не вітають, хоча з неї можна приготувати відмінну юшку, підсмажити до хрусткої скоринки або зробити ароматне заливне. А все тому, що окунь захищає свою красу гострими колючими плавниками і його луска погано знімається. Чистка окуня чи не стане такий стомлюючої, якщо знати кілька секретів.
Інструкція
1
Окуня треба чистити тільки свіжого. Якщо його луска хоч трохи підсохне, то її видаляти стане набагато складніше. Колючі плавники потрібно відрізати, дуже зручно для цього використовувати ножиці.
2
Для кращого відділення луски окуня потримати в окропі пару секунд. Потім його бажано закріпити, так як риба слизька. Є кілька способів фіксації окуня. Можна ножем приколоти за підставу хвоста до дошки, можна затиснути спеціальним затискачем або просто утримувати за хвіст пассатижами.
3
Чистка риби набагато полегшується, якщо замість ножа знімати луску спеціальної рибочистки. Але якщо під рукою її не виявиться, то можна використовувати стару терку для овочів. З неї вирізати прямокутник, обернути його навколо будь дерев'яної палиці і прибити гвоздиками.
4
Ще можна набити на дощечку денцем вниз металеві пробки від пляшок пива. Або ж звичайну бляшану кришку від банок пробити цвяхом, щоб вийшло начебто сита, обернути навколо дерев'яного держателя і закріпити цвяхами.
5
Якщо не хочеться колоти руки і мучитися з очищенням риби, то найпростіше - видалити з окуня шкіру разом з лускою. Для цього трохи підрізати її біля голови і стягти різким рухом. Не забудьте попередньо видалити плавники. Звичайно, така підготовка риби до використання позбавляє насолодитися ароматною підсмаженої шкірочкою.
Зверніть увагу
Одна справа - зловити окуня, і зовсім інша - почистити цю колючу рибку з намертво «приклеєною» лускою. Невже його ніяк не можна позбавити від цих лат? Можна, і ось як. Спочатку слід позбавитися від колючих променів, якими нашпиговані плавники окуня. Ображати їх ножицями. Щоб риба легше чистилася, притисніть хвіст, а потім потягніть її за голову, дочекавшись хрускоту хребців.
Корисна порада
З гордістю і почуттям виконаного обов'язку він віддає вам здобич і йде відпочивати, а ви залишаєтеся з нею один на один і слабо уявляєте, що робити далі. Як почистити окуня, якщо він одягнений в непробивну "кольчугу" дрібної жорсткої луски, яка, до того ж, зовсім не бажає відділятися? Пропонуємо вам кілька простих секретів, як легко і швидко, а головне - правильно почистити річкового окуня.