Як попередити туберкульоз.

Туберкульоз в стародавні часи був невиліковним захворюванням: коштів для боротьби з ним не було, і той, хто захворював, був приречений. У 21 столітті ліки, які можуть перемогти цю смертельно небезпечну хворобу, існують. Але, як це не дивно, туберкульоз входить в десятку найнебезпечніших недуг на Землі, від якого помирають сотні тисяч інфікованих. На жаль, найчастіше це відбувається тому, що люди легковажно ставляться до його профілактиці.
Інструкція
1
Завжди звертайте увагу на своє самопочуття: якщо ви тривалий час кашляєте (більше трьох тижнів), задихаєтеся, з незрозумілої причини почали втрачати вагу, швидко втомлюєтеся, втратили апетит, сильно потієте, особливо в предутренніе годинник, маєте трохи підвищену температуру , а ваші очі гарячково блищать, не відкладайте візит до дільничного лікаря, фтизіатра або пульмонолога.
2
Обмежте спілкування з людиною, яка кашляє. Хворий повинен прикривати рот хусткою або серветкою.
3
Позначте для себе, що кожні два роки вам слід проходити флюорографічне обстеження. Якщо ваша робота пов'язана з ризиком «підчепити» від когось туберкульоз, флюорографію необхідно робити частіше.
4
Забезпечте необхідну вакцинирование своєї дитини проти туберкульозу і регулярне проходження їм діагностичного тесту (проби Манту).
5
Дотримуйтесь гігієну: підтримуйте в будинку чистоту, частіше провітрюйте свою квартиру, проводите регулярне вологе прибирання, намагайтеся позбавлятися від пилу. Коли робите генеральне прибирання в будинку, ковдри, подушки, матраци, а також пальто витрушуйте на вулиці, а влітку просушуйте на сонці.
6
Щоб ваш організм успішно протистояв небезпечної інфекції, намагайтеся уникати стресових ситуацій, душевного і фізичного перенапруження. Повноцінно відпочивайте і підтримуйте у себе хороше, оптимістичний настрій.
7
Позбавтеся від шкідливої звички, що ослаблює легені і весь організм в цілому - від куріння. Вживання спиртних напоїв і наркоманія також знижують опірність організму хвороби.
8
Приймайте препарати, що сприяють підвищенню імунітету.
9
Намагайтеся повноцінно харчуватися, насичуючи свій організм достатньою кількістю вітамінів.
10
Ведіть активний спосіб життя: займайтеся фізкультурою і спортом, загартовувати і частіше гуляйте на свіжому повітрі.
11
Для профілактики туберкульозу можна використовувати ефірні масла чебрецю, Ларва благородного, евкаліпта, чебрецю, заправляючи ними аромалампу.
12
При виявленні в сім'ї людини, хворого на туберкульоз, неухильно і ретельно виконуйте всі рекомендації лікарів.
13
Не займайтеся самолікуванням. Пам'ятайте, що туберкульоз сьогодні виліковується, але чим раніше буде виявлено це захворювання, тим менше постраждає організм і тим швидше можна буде відновити здоров'я.