Як підготувати себе до водохресні купання.

Християнське свято Хрещення Господнє відзначається на честь хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. З часом купання на Водохреще стало традицією. Але при наших кліматичних умовах занурення в крижану воду є стресом для організму. Тому до водохресні купання слід підготуватися заздалегідь.
Інструкція
1
Розпочати підготовку до водохресні купання слід за кілька тижнів (а краще за два-три місяці). Увечері практикуйте контрастний душ, а вранці на кілька хвилин виходьте на балкон в шортах і футболці. Це допоможе підготувати організм до зміни температур. Можна щодня обтиратися махровим рушником, змоченим у холодній воді.
2
За тиждень до купання виключіть зі свого раціону цитрусові, шипшину, зелень та інші продукти багаті вітаміном С, який підвищує імунітет. Купання в крижаній воді само по собі покращує імунну систему, і може статися зворотна реакція організму.
3
Геть відмовтеся від алкоголю. Він збільшує навантаження на серце і сприяє швидкому переохолодженню.
4
За дві години до купання випийте столову ложку риб'ячого жиру і щільно поїжте. Це підвищить морозостійкість організму.
5
охолоджувати поступово. Спочатку зніміть верхній одяг, потім взуття та роздягніться до пояса, коли звикнете до холоду, зніміть решту одягу. Розігрійте м'язи (зробіть присідання, нахили, помахайте руками). Розітріть шкіру снігом, тоді занурення пройде з меншим стресом для організму. Для купання жінкам слід вибрати суцільні купальники, а чоловікам вільні плавки-шорти. Але краще для водохресного купання зшити довгу сорочку (як це належить за традицією) обов'язково з натуральної бавовни.
6
Під час занурення всі рухи повинні бути повільними і чіткими. Сам процес купання повинен займати не більше однієї хвилини. Цього часу цілком достатньо, щоб зануритися три рази під воду з головою, як це прийнято, і вибратися на берег. Якщо раптом відчули озноб, необхідно негайно виходити з води. Це свідчить, що почалося переохолодження організму.
7
Одягайте на купання зручний одяг (без зайвих зав'язок і застібок) і неслизьку взуття. Обов'язково візьміть з собою махровий рушник і килимок. Відразу після купання станьте на килимок, надіньте шапку, гарненько розітріть рушником і переодягніться в сухий одяг. Потім зігрійтеся гарячим чаєм з лимоном.
8
І головне - водохресне купання - це не фольклор і не народний звичай. Брати участь в ньому слід з вірою. Перед зануренням віруючі осіняють себе хрестом і спускаються в воду, молячись про себе і близьких. Купання являє собою триразове занурення під воду з головою, при цьому віруючі хрестяться і промовляють: «В ім'я Отця і Сина, і Святого Духа!»
Зверніть увагу
* Перед водохресним купанням необхідно проконсультуватися з лікарем. Людям з цілим рядом захворювань занурення в крижану воду протипоказано. * Виміряйте обов'язково артеріальний тиск. Якщо воно підвищено або знижений, водохресне купання слід скасувати.
Корисна порада
Лікарі категорично забороняють перед водохресним купанням паритися в лазні. Це може викликати спазми судин. Краще постояти деякий час у холодній кімнаті, щоб організм міг звикнути до зміни температур.