Як виставити запалювання по лампочці.

Один з найпоширеніших способів виставлення запалювання - регулювання за допомогою лампочки 12 В. Підходить для всіх автомобілів з контактною системою запалення. На автомобілях і транзисторними або тиристорними системами напруги на кінцях трамблера не вистачить для запалювання лампочки.
Вам знадобиться
  • - лампочка 12 В з припаяними проводами;
  • - набір щупів;
  • - спецключ для обертання коленвала;
Інструкція
1
Відрегулюйте величину кута замкнутого стану контактів трамблера (УЗСЬК). Для цього зніміть кришку переривника-розподільника і зачистите надфілем його контакти, прибираючи всі утворилися горбки-оксиди. Після очищення переконайтеся, що контакти прилягають один до одного всією площиною. При необхідності відкоригуйте, злегка підгинаючи нерухомий контакт.
2
Поверніть коленвал до такого стану, при якому відстані між контактами трамблера найбільшу. Відверніть гвинт, що фіксує контактну групу на пластині підшипника, і введіть між контактами щуп 0,4 мм. Підберіть положення контактної групи, при якому щуп переміщується із зусиллям, і зафіксуйте її, затягнувши гвинт. Щупами 0,35 і 0,45 мм перевірте величину зазору.
3
Використовуйте спецключ для обертання коленвала. При його відсутності здійснюйте його повільне обертання, акуратно штовхаючи автомобіль на четвертій чи п'ятій передачі. Не використовуйте стартер для цих цілей. Встановивши потрібний зазор, автоматично виставляється потрібне значення УЗСЬК, але тільки в нових трамблері, зібраних без порушення технології і розмірів. Тому проведіть додаткові регулювання.
4
З кришки переривника вийміть центральний високовольтний провід і притулите його до маси. До проводу, що йде від трамблера на котушку запалювання, підключіть лампочку. Увімкніть запалювання : лампочка буде горіти при розмиканні контактів переривника і гаснути при їх замиканні. Почніть повільно обертати коленвал двигуна за годинниковою стрілкою.
5
Як тільки лампочка згасне, відзначте положення бігунка на корпусі трамблера. Також відзначте положення бігунка в момент запалювання лампочки. Виміряйте довжину дуги кола по корпусу переривника. Щоб розрахувати УЗСЬК, помножте число пі (3,14) на 360 і на діаметр корпусу трамблера, а потім розділіть на виміряну довжину дуги між відмітками. Отриманий результат буде кутом в градусах і хвилинах. Порівняйте його з рекомендованими величинами в керівництві з експлуатації.
6
Для регулювання кута випередження запалювання (УОЗ) поверніть колінвал таким чином, щоб мітка на його шківі збіглася з міткою на кришці механізму газорозподілу (див. Інструкцію з експлуатації). Бігунок трамблера при цьому повинен стояти навпроти високовольтного дроту 1 циліндра. Підключіть лампочку одним проводом до дроту, що йде від трамблера до котушки запалювання, іншим - до маси. З кришки переривника вийміть центральний провід і притулите до маси. Послабте фіксуючий корпус трамблера болт. Увімкніть запалювання .
7
Почніть повертати корпус трамблера за годинниковою стрілкою до моменту, коли згасне лампочка. Потім повільно обертайте його у зворотний бік до моменту включення лампочки. Як тільки лампочка загориться, зафіксуйте болтом корпус переривника в цьому положенні. Після виконання всіх регулювань перевірте отриманий результат в русі.
8
Прогрійте двигун, розженетеся до 40-50 км/год на 4-ій передачі. При різкому натисненні педалі газу повинні з'явитися характерні детонаційні стуки і початися впевнений набір швидкості. При відсутності чутної детонації поверніть трамблер проти годинникової стрілки на 1 розподіл за шкалою біля основи корпусу. Якщо детонаційні стуки тривають більше 1-2 сек., Поверніть трамблер на зазначену величину за годинниковою стрілкою. Повторюйте процедуру до отримання детонації, тривалістю 1-2 сек.
Корисна порада
Якщо під час їздових випробувань положення трамблера було сильно відкориговано, це говорить про наявність несправностей в системі живлення або в системі запалювання.