Як бисть друкувати.

Швидкість набору тексту на комп'ютері може зіграти переломну роль в кар'єрі, адже найчастіше для роботодавця має значення, який час витрачається на друкування стандартної сторінки в текстовому редакторі Word - 15 хвилин або всього лише 3. У першу чергу вміння швидко друкувати необхідно секретарям, зате в якості додаткового плюса в резюме нагоді кожному.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер; програма, навчальна сліпому десятипальцевому методу набору тексту; простий текст.
Інструкція
1
Набирайте текст за допомогою всіх десяти пальців. При цьому задається стандартне положення пальців на клавіатурі, а в процесі друкування кожен палець «відповідає» за певні клавіші. Наприклад, вказівний правої руки працює на клавішах: 6, 7, н, г, р, о, т, ь; вказівний лівій - на клавішах: 4, 5, к, е, а, п, м, і, і т.д.
2
Під час набору тексту привчіть себе не дивитися на клавіатуру. Оскільки передбачається наявність джерела, з якого передруковується текст, невмілий користувач найчастіше намагається друкувати, поперемінно дивлячись то на джерело, то на клавіатуру, то на екран, що істотно знижує швидкість. Іноді, сконцентрувавшись на розгляданні клавіатури, горе-користувач піднімає очі на екран і виявляє, що набрав добру частину тексту латиницею замість кирилиці. Дивитися потрібно тільки на джерело тексту і на екран.
3
Регулярно вправляйтеся в наборі. Виберіть для вправ простий короткий текст і набирайте його по кілька разів на день, засікаючи при цьому час. Щодня рекомендується набирати не менше однієї сторінки текста.На перших порах працюйте в першу чергу над правильністю набору. Ваше завдання - навчити пальці безпомилково «літати» по клавіатурі. Це етап закріплення навички сліпого десятипальцевого набору текста.Следующій етап - прискорення. Набирайте текст вправи на час, намагаючись з кожним разом показати кращий результат. Слідкуйте, щоб збільшення швидкості набору відбувалося не на шкоду грамотності.Отдельно відпрацьовуйте набір цифр і пунктуації, так як вони, як правило, істотно знижують швидкість друкування.
Зверніть увагу
В інтернеті можна скачати програми, навчальні сліпому десятипальцевому методу набору, а також можна скористатися навчальними сервісами онлайн.
Корисна порада
Беріть участь в змаганнях на швидкість набору тексту, це зробить ваші заняття цікавими і підстьобне до успіху.