Як дізнатися розмір колеса.

Максимально наблизитися до повної безпеки дорожнього руху можна, придбавши добре шини для автомобіля. Щоб не звертатися до продавця з приводу заміни придбаного товару, слід навчитися самостійно визначати розмір колеса.
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - рулетка.
Інструкція
1
Визначте ширину колеса вашого автомобіля. Для цього варто скористатися формулою, яка побутує серед автолюбителів. Вам варто виміряти ширину проектора покришки (зручніше вимірювати в міліметрах) і відняти від цього числа 20%. Приміром, ширина покришки становить 270 міліметрів. Віднявши вищевказані 20%, ви отримаєте 216 міліметрів. Після цього перекажіть отриманий результат в сантиметри. У вас повинно вийти число 21,6 см. Так як ширина колеса вимірюється в дюймах, розділіть 21,6 на 2,54 (в одному дюймі 2,54 см). У підсумку ви отримаєте 8,5 дюйма. Не слід забувати про те, що максимальна різниця у ширині колеса і шини повинна становити не більше 15%.
2
Дізнайтеся діаметр колеса. Спочатку перевірте, чи немає необхідного маркування на старих покришках. Якщо цього немає, то вдамося до наступного способу. Окресліть лінію на ділянці покришки, яка звернена до землі, і безпосередньо на цій же ділянці землі. Після цього постарайтеся штовхнути ваш автомобіль так, щоб колесо зробило повний оборот навколо своєї осі. Позначте місце, в якому автомобіль зупинився, і виміряйте відстань між двома цими лініями. Отримане число розділіть на число «Пі» (3,1415). Це і буде ваш діаметр.
3
Виміряйте виліт колеса, якщо хочете поміняти покришки або диски на більш високі, так як ця характеристика в даному випадку неодмінно зміниться. Якщо ви збільшуєте розмір діаметра колеса, то виліт буде зменшуватися. Формула для вимірювання цього показника наступна. Виміряйте відстань від осі симетрії вашого колеса до місця, в якому диск кріпиться до маточини. Після відніміть від даного числа 6,5 міліметрів. Це і буде виліт колеса.
Корисна порада
При виборі колеса, не забувайте про те, що по діаметру обода показники мають амплітуду від 10 до 23 дюймів, в середньому.
Повний розмір велосипедного колеса складається з діаметра обода і товщини велосипедної шини. Традиційно даний параметр вимірюється англійським дюймом - на сьогоднішній день існує не більш шести найбільш поширених розмірів велосипедних коліс - 20, 24, 26, 27, 28, 29 дюймів. Так як же можна дізнатися його діаметр для свого велосипеда?

Класифікація розмірів

Діаметр колеса у дитячих, розкладних і BMX-велосипедів становить 20 дюймів, а у різновидів для фрірайду і аналогічних екстремальних видів спорту - 24 дюйма. У гірських, міських і прогулянкових велосипедів розмір колеса становить 26 дюймів, тоді як у шосейних типів він досягає 27 дюймів. Дорожні та гібридні різновиди, а також традиційні радянські моделі володіють діаметром в 28 дюймів. Новий стандарт коліс гірських велосипедів, який набуває все більшої популярності, становить 29 дюймів. Найбільш поширеним розміром сучасного велосипедного колеса є 26 дюймов.Покришкі діаметром від 27 до 29 дюймів встановлюються на обода, розмір яких становить 622 міліметра. Зміна повного діаметра колеса відбувається виключно за рахунок товщини велосипедних шин. Для його визначення потрібно подивитися розмір покришок, які раніше були встановлені на велосипеді. Зазвичай типорозмір велосипедних шин розташовується на їх бічних стінках (як і в автомобільних покришках). Її розмір і посадковий діаметр обода колеса повинні максимально відповідати один одному.

Вимірювання розміру велосипедного колеса

Щоб дізнатися параметри коліс велосипеда, потрібно заміряти діаметр посадочного місця. Для цього знадобиться тонка м'яка дріт або сталева стрічка, яка поміщається на перший уступ, службовець посадковим місцем для шини, і обмотується по його зовнішній поверхні до утворення повністю замкнутого кільця. Потім стрічку акуратно знімають з обода, розтягують її в пряму лінію і заміряють рулеткою її загальну довжину. Отриману цифру поділяють на 3,14 - це і є діаметр колеса.Внутренній розмір покришки також можна визначити за допомогою вирахування з зовнішнього діаметра подвійної величини поперечного перерізу покришкі.Еще одним дуже точним способом виміру є креслення прямої лінії на горизонтальній рівній поверхні. По даній лінії потрібно проїхати один оборот колеса, натискаючи на кермо - при цьому на шині повинна бути заздалегідь зроблена позначка (при бажанні можна проїхати не один, а кілька оборотів). Потім потрібно просто заміряти рулеткою відрізок, який проїхало колесо. Для отримання максимально точного результату поїздку можна повторити кілька разів і обчислити середній показник, який і є розміром велосипедного колеса.