Як формувати крону фікуса. фікуси формування крони.

Батьківщиною фікуса є субтропічні і тропічні ліси Південно-Східної Азії. У холодному кліматі він вирощується в кімнатних умовах і в оранжереях. Рослина може досягати величезної висоти і мати потужну крону, яку можна сформувати за власним розсудом.
Вам знадобиться
  • - секатор, ножиці або ніж;
  • - деревне вугілля;
  • - марганцівка;
  • - медичний спирт.
Інструкція
1
Формуйте крону фікуса щороку наприкінці березня, початку квітня. Якщо вам не потрібно, щоб фікус виріс величезних розмірів, то обрізайте верх крони, як тільки фікус досягне потрібних вам розмірів.
2
Проводьте формування гострим ножем, ножицями або секатором. Попередньо обробіть інструменти медичним спиртом, щоб уникнути інфекції, яка може погубити фікус. Щорічна обрізка крони сприятиме зростанню пазушних бруньок і нових пагонів, які виростають більш міцними і здоровими.
3
Крону ви можете обрізати як зовні, так і всередині рослини, якщо внутрішні пагони досить сильно розрослися і внутрішня частина крони сильно затінена.
4
Також систематично видаляйте оголилися пагони, які скинули листя і відмерлі листя.
5
Головний втечу обрізайте щорічно на 20-30 см. Кожен обрізаний втечу повинен мати не менше 5 листків. Всі інші частини ви можете сформувати так, як вам потрібно.
6
Найчастіше фікус формують у вигляді двох, трьох або п'яти ярусного штамба. Для цього залишайте максимальне число пагонів на відстані 50 см один від одного. Всі інші пагони максимально обрізайте, залишаючи не більше 5 листків. Робіть таку кількість ярусів, яке вам необхідно. Підлоговий фікус, який можна виростити 3 метри і вище, тобто рівно настільки, наскільки дозволяє висота вашої стелі, формуйте в кілька ярусів.
7
Ви можете не проводити штамбові формування, а просто обрізати фікус кругом, кутом, загалом, так як вам це потрібно.
8
Крону можна отримати з кількох фікусів. Для цього посадіть у горщик 3 фікуса і сплетіть стовбури. Ви отримаєте величезну крону з декількох рослин, яку ви можете сформувати за власним бажанням.
9
При формуванні крони дотримуйтесь заходів безпеки, відразу змащуйте всі зрізи товченим деревним вугіллям або розчином марганцівки, щоб рослина не захворіло.