Як здавати кров на цукор з навантаженням. аналіз крові на цукор з навантаженням розшифровка.

Своєчасна діагностика цукрового діабету дозволяє уникнути серйозних ускладнень і систематично підтримувати рівень цукру на стабільному рівні. У початковій стадії захворювання симптоми діабету можуть носити слабовираженний характер, і хворий може списати їх на загальне нездужання. Аналіз крові на рівень цукру дозволяє поставити точний діагноз на ранніх стадіях діабету.
Вам знадобиться
  • - направлення лікаря;
  • - сироп або таблетки глюкози.
Інструкція
1
Якщо ви постійно або періодично відчуваєте сухість у роті, підвищену спрагу, слабкість, часто хворієте на простудні захворювання або маєте проблеми зі шкірою, то вам необхідно звернутися до лікаря терапевта та пройти обстеження на діабет. Точною діагностикою діабету є аналіз крові на рівень цукру, який здається натщесерце і з наступною так званої «навантаженням», що полягає в прийомі глюкози або цукрового сиропу з подальшим повторним аналізом.
2
Лікар вам видасть направлення в лабораторію для аналізу крові на рівень цукру. Приходьте на аналіз крові рано вранці строго натщесерце. Не вживайте перед аналізом чай, кава, соки, морси. По можливості виключіть навіть вживання води.
3
Напередодні аналізу дотримуйтесь дієти протягом доби. Виключіть з раціону жирні, смажені продукти, солодкі напої, фрукти, не вживайте алкогольні напої і по можливості не паліть. Це дозволить отримати більш достовірні результати аналізів.
4
Перший аналіз вам візьмуть з вени. Потім, якщо лікар виписав направлення на аналіз з навантаженням, ви повинні прийняти 100 г глюкози в таблетках або у вигляді сиропу. Через 1,5-2 години після прийому глюкози у вас візьмуть другий аналіз.
5
Нормальними показниками аналізу крові з навантаженням вважається рівень цукру до 7,8 ммоль/л. Якщо результати рівня цукру перевищують дану цифру, але не вище 11,1 ммоль/л - вам поставлять діагноз преддиабета. Рівень цукру в крові, що перевищує 11,1 ммоль/л - це діабет.
6
І преддіабет і діабет вимагають коректування рівня цукру, яку призначить лікар-ендокринолог. Вам призначать лікарські препарати, повторне обстеження, дієтичне харчування з підрахунок калорій і вуглеводів. При наявності преддиабета і діабету лікар поставить вас на амбулаторний облік.
7
Ви зобов'язані дотримуватися всі рекомендації лікаря, проходити повторне обстеження і вимірювати рівень цукру в домашніх умовах за допомогою глюкометра.
Для діагностики цукрового діабету існує кілька лабораторних досліджень, які доповнюють один одного. Одним з таких методів є глюкозотолекрантний тест (цукрова навантаження). Необхідно правильно підготуватися до здачі даного аналізу для отримання достовірних результатів.
Вам знадобиться
  • - направлення лікаря;
  • - розчин глюкози в ампулах.
Інструкція
1
Визначення глюкози в крові натще є першим аналізом при підозрі на наявність у людини цукрового діабету. Для підтвердження або спростування даного діагнозу додатково призначають ряд досліджень: аналіз добової сечі на глюкозу, визначення кількості глікозильованого гемоглобіну в крові, глюкозотолерантний тест (ГТТ).
2
Якщо у людини в анамнезі виявлено чинники ризику щодо розвитку цукрового діабету (народження крупної дитини, ожиріння, наявність гіпертонічної хвороби, цукровий діабет у близьких родичів), якщо вмісті глюкози в крові натще в межах 5,7-6, 9 ммоль/л, то необхідно проведення глюкозотолерантного тесту (цукрового навантаження). Кров береться з пальця. Паркан вихідної порції крові проводиться вранці натщесерце. Потім людині дається цукрове навантаження. Цукрові навантаження - це розчин, який необхідно вжити для проведення даного тесту. Цукровий розчин може бути приготований безпосередньо перед його прийомом розведенням 75 грамів сухої глюкози в 200 мл води для дорослої людини; для дитини - з розрахунку 1,75 г глюкози на 1 кг ваги, але не більше 75 м Або це може бути готовий розчин глюкози в ампулах, який необхідно принести з собою. Наступне взяття крові проводять через дві години після прийому глюкози.
3
За результатами дослідження судять про стан вуглеводного обміну в організмі людини. Якщо спочатку рівень глюкози склав 7,0 і більше ммоль/л, а через дві години - 11,0 і більше ммоль/л, то це свідчить про наявність у людини цукрового діабету. Якщо натщесерце вміст глюкози менше 7,0 ммоль/л, а через дві години в інтервалі 8-11 ммоль/л, то це трактується як порушення толерантності до глюкози.
4
Перед здачею крові на глюкозотолерантний тест необхідно дотримуватися певної дієти, що обмежує споживання жирної їжі, смажених страв, алкогольної продукції. Слід утриматися від прийому їжі за 12-14 годин до проведення дослідження. У день забору крові заборонено вживання чаю, кави, будь-яких солодких напоїв. Допустимо випити склянку води. Безпосередньо перед аналізом варто посидіти, відпочити. Слід уникати будь-яких фізичних навантажень, емоційного перезбудження, так як це може призвести до фізіологічного підвищенню рівня цукру в крові і спотворення результатів дослідження.
5
Аналіз з цукровим навантаженням здається тільки за направленням лікаря в лабораторії. Не нехтуйте рекомендаціями фахівців щодо проведення тих чи інших лабораторних досліджень для постановки, спростування або уточнення передбачуваного діагнозу.