Як точити стрічкові пили.

Стрічкова пила - це інструмент, в якому використовується безперервна металева стрічка з зубами або ж іншими ріжучими пристроями по одному з країв. При постійному навантаженні пили затупляются і тому періодично слід проводити їх заточку. Сам процес заточки дуже складний, адже неправильна заточка інструмента може призвести до порушення геометрії поверхні. Так як же точити стрічкові пили ?
Інструкція
1
Зніміть стрічкову пилку, яка є невід'ємною основою будь-якої пилорами
2
Перевірте чи не загартовані Чи зуби інструменту. Бо якщо вони загартовані, то доведеться використовувати дорогий інструмент з алмазним покриттям.
3
Встановіть стрічкову пилку щільно між дерев'яними лещатами і затисніть у верстаті, інакше вона буде вібрувати, що значно знизить якість заточки. Сам процес слід починати між зубами навколо підстави западини і продовжувати вгору і вздовж зворотного боку зубця одним безперервним рухом. Але не забувайте про те, що ширина самих лещат не повинна бути менше 200 мм.
4
Проведіть візуальний огляд самого полотна стрічкової пили на наявність піску, олії, смоли, металевих тирси. Якщо ви виявили який-небудь елемент з вище перерахованого, то зчистіть їх щіткою і дерев'яним бруском.
5
Відведіть ріжучі зубці на 3 мм від їх вихідного положення. Якщо їх відвести ще більше, то можна порушити саме призначення ріжучого зубця. Він буде виробляти шлюб і досить швидко потрібно ремонт
6
Виконуйте саму заточку кожного різального зубця інструменту окремо. Не забувайте, що при такому процесі повинен зберегтися колишній малюнок заточки. Намагайтеся знімати однакову кількість металу, тим самим зберігаючи незмінний профіль, висоту і крок зубів пили після заточки.
7
Дуже акуратно поверніть зуби у вихідне положення, адже правильне розташування зубів забезпечує силовий потік повітря, само охолодження сталі і видалення тирси.
8
Встановіть стрічкову пилку на пилораму і закріпіть її.