Як тренувати зорову пам'ять.

Пам'ять в чомусь схоже мускулатурі. Якщо регулярно займатися фізкультурою, вправами з вагами - м'язи будуть в тонусі. А без тренувань вони поступово слабшають, стають в'ялими. Точно так само і з пам'яттю. Резерви її ефективності, закладені природою, величезні, але без тренувань все ж не обійтися. Один з різновидів пам'яті - зорова. Є професії, де вона життєво необхідна. Та й будь-якій людині буде дуже корисно мати прекрасно розвинену зорову пам'ять! Як же тренувати її?
Інструкція
1
Ось дуже просте і в той же час, ефективна вправа. Подивіться на будь-який предмет. Для початку ви можете використовувати предмети з малою кількістю деталей - чашку, яблуко, сірникову коробку, ручку. Уважно розгляньте річ, старіючи запам'ятати якомога краще. Потім відведіть погляд убік і постарайтеся якомога точніше уявити зображення цього предмета. Щоб було простіше зробити це, можна закрити очі. Потім знову подивіться на предмет, згадайте, яким він вам представлявся і порівняйте відмінності. Повторіть вправи кілька разів.
2
Спробуйте запам'ятовувати обличчя людей, що зустрічаються вам на вулиці, на роботі, в кафе. Подумки уявіть себе поліцейським або контррозвідником, завдання якого описати точний словесний портрет. Постарайтеся запам'ятати і переказувати якомога більше деталей, включаючи розміри і форму очей, губ, вух. Якщо побачите стенд з фотографіями людей, що знаходяться в розшуку, спробуйте зробити те ж саме. Для ускладнення завдання, почекайте деякий проміжок часу (наприклад, добу).
3
Розкладіть на столі кілька якихось різних предметів, узятих навмання. Бажано, щоб їх було не менше шести - семи, а ще краще - десяти. Кілька секунд (не більше десяти) розглядайте їх, потім відверніться або закрийте очі, постарайтеся перерахувати ці предмети, заодно вказавши, в якому порядку вони розташовуються на столі. Перевірте результат.
4
Через деякий час почніть ускладнювати умова цієї задачі: збільшуйте кількість предметів, скорочуйте час запам'ятовування. Ви незабаром самі відчуєте, що зорова пам'ять стала набагато краще!
5
Також відмінно тренує пам'ять заучування віршів, текстів. Намагайтеся якомога частіше щось вчити, розглядати, після цього намагайтеся в голові відтворити побачене.