Як підібрати штори.

Перед тим, як вибрати штори, необхідно подумки уявити собі дизайн приміщення, для якого вони призначаються. Стиль штор повинен ідеально поєднуватися зі стилем кімнати, не варто випускати з уваги і такі фактори, як висота стелі і лінійні розміри віконного прорізу.

Найчастіше для житлових кімнат вибирають класичні штори - вони складаються з гардин (тонкої напівпрозорої тканини), портьєр (щільних важких фіранок) і ламбрекену (короткої фіранки у самої стелі, частково прикриває карниз). Для того, щоб зробити атмосферу в приміщенні більш урочистою і солідної, можна використовувати французькі штори - при цьому складки кожної штори фіксуються за допомогою нашитих кілець або петель і шнурів.

Сьогодні також користується популярністю римська штора - лаконічна і стильна . Вона являє собою пряму смугу тканини, яка кріпиться до карниза спеціальними петлями-липучками. Піднімати і опускати таку штору можна за допомогою шнура, прикріпленого до прямих стержнів усередині штори. А для приміщень, оформлених в стилі мінімалізму, можна підібрати штори японського типу, схожі на вертикальні розсувні ширми. З їх допомогою можна не тільки захистити вікно від сонця і сторонніх поглядів, але і розділити внутрішній простір кімнати на окремі зони.

Підбираючи штори, орієнтуйтеся в першу чергу не на відтінок шпалер, а на колір і візерунок меблевої оббивки . Штори неодмінно повинні відрізнятися за інтенсивністю відтінку від шпалер, інакше вони просто «розчиняться» в інтер'єрі і втратять свою виразність. Практичні господині віддають перевагу штори з поліестеру або віскози, так як вони не накопичують пил і легко відпираються в домашніх умовах. А ось важкі бавовняні або оксамитові штори краще здавати в хімчистку. Універсальний варіант - лляні штори. Вони добре підійдуть для кухні.

Візерунок для штор вибирають, виходячи з розмірів кімнати: вузьку кімнату можна візуально розширити за допомогою поперечних смуг на шторах, а вертикальний візерунок створює ілюзію більш високої стелі. Для приміщень з вузькими вікнами слід підібрати штори асиметричної форми, які не тільки зроблять зовнішній вигляд задрапірованого вікна більш оригінальним, але і зможуть візуально збільшити його і зробити більш помітною деталлю інтер'єру.