Як провезти собаку в поїзді.

Подорожувати з собаками в поїздах можна при наявності всіх супровідних документів. При цьому ваша собака повинна бути абсолютно здорова і не агресивна. Вам же треба продумати до дрібниць, як зробити подорож для тварини комфортним і безпечним.

Інструкція
1
Оформіть собаці ветеринарний паспорт. У ньому повинні міститися всі повні дані про собаку - порода, вік, стать, а найголовніше - відмітки про проведення профілактичних щеплень. Щеплення повинні бути зроблені не менш ніж за три тижні до передбачуваної поїздки. Обов'язково вклейте в паспорт фотографію собаки.
2
Перед поїздкою отримаєте ветеринарне свідоцтво (довідку Ф-1) на перевезення тварини у державній ветеринарній клініці. Довідка видається ветеринаром після обстеження тварини і винесення ним висновку про стан здоров'я собаки. Довідка дійсна протягом п'яти днів. Це означає, що за ці п'ять днів ви повинні виїхати. При цьому не важливо, чи закінчиться дія довідки в той час, поки ви ще будете їхати в поїзді.
3
З цією довідкою йдіть до каси вокзалу, де вам випишуть багажний квиток на собаку. У поїздку ви повинні взяти ветеринарний паспорт на собаку, довідку Ф-1 та багажний квиток.
4
При посадці в поїзд пред'явіть контролеру багажний квиток і довідку. За цими документами здійснюється посадка собаки в вагон.
5
На ділі ви можете зіткнутися тим, що контролер не знає терміну дії довідки і відмовить вам у посадці собаки. В цьому випадку зверніться до начальника поїзда. У розмові з ним ви можете посилатися на правила Россільгоспнагляду про перевезення тварин.
6
Для покупки квитка на зворотну дорогу скористайтеся тією ж довідкою. Адже бувають випадки, коли в незнайомому місті ви не можете знайти ветеринарну клініку і отримати нові супровідні документи. Але в цьому випадку закон на вашому боці. Обов'язково збережіть квитки в одну сторону, які доводять, що ви приїхали в місто на поїзді і у вас був дозвіл на провезення собаки.
Зверніть увагу

У вагоні поїзда собака повинна перебувати в наморднику і на короткому повідку. Намагайтеся не ходити зайвий раз з собакою по тамбуру і обов'язково продумайте, як ви будете вирішувати проблему з собачим туалетом. Зазвичай в поїздку беруть одноразові пелюшки. Але великим собакам доведеться чекати, коли будуть зупинки поїзда, щоб погуляти на вулиці.