Як вибрати фрезерний верстат.

Фрезерування є процес обробки самих різних матеріалів різанням на спеціальному обладнанні з використанням рухомої фрези. Існують численні типи фрезерних верстатів і самих фрез. Для того, щоб вибрати обладнання, максимально відповідне вашим цілям, необхідно мати уявлення про особливості роботи фрезерного верстата, а також про переваги та недоліки різних видів фрезерування.
Інструкція
1
Визначте завдання, які повинен виконувати фрезерний верстат у вашій майстерні. Якщо ви маєте намір виточувати невеликі за розміром деталі, вибирайте малогабаритний верстат . Якщо йдеться про налагодження виробництва великих металевих деталей, то знадобиться верстат промислових розмірів.
2
Визначтеся також з типом фрезерного верстата. Вони бувають горизонтальними, вертикальними, поздовжніми, різьбовими і так далі. Назва часто відображає особливості роботи на верстаті, спосіб обробки заготовок і функції, які машина в змозі виконувати. Знаючи функцію, яку вам належить здійснити при обробці, простіше зробити вибір на користь того чи іншого верстата.
3
Переконайтеся, що верстат , на якому ви зупинили свій вибір, підтримує необхідний формат фрезерування. Фрези можуть бути різних типів, і не кожна підійде до конкретного верстата. Найчастіше застосовується фреза у вигляді зубчастого колеса. Зазвичай їх виготовляють з міцних сплавів, але деякі інструменти роблять зі звичайної низьковуглецевої сталі. Вид фрези повинен відповідати можливостям обладнання, на якому її передбачається використовувати.
4
Однією з істотних характеристик, що впливають на вибір фрезерного устаткування, є розміри робочого поля верстата. Чим менше робоче поле, тим менш габаритні деталі можуть оброблятися. Для виробництва середнього розміру підійде верстат з розмірами робочого поля 1200х1200 мм і з T-подібними пазами для зручного і швидкого кріплення заготовок.
5
Купуючи фрезерний верстат , зверніть також увагу на споживаний їм струм, робоча напруга і потужність пристрою. Промислові види обладнання часто вимагають напруги 380В, що не завжди можливо отримати в побутових умовах. Передбачте для такого випадку можливість переобладнання системи електропостачання своїй майстерні, що потребують прокладки силового проводу та установки додаткової автоматичного захисту.