Що таке комета.

В середні віки поява комет викликало у людей забобонний жах. Вони бачили в кометах передвістя диявола, вважали їх передвісницю воєн, епідемій і смерті. Сьогодні люди знають, що таке комети, і все ж багато чого залишається неясним і до кінця невивченим.
Інструкція
1
Вчені з'ясували: комети є складовою частиною Сонячної системи. «Дім» долгоперіодіческіх комет - Хмара Оорта, короткоперіодичних - пояс Койпера. Тіло комети складається з «хвоста» і «голови», яка є джерелом світіння. Імовірно голова (ядро) складається з твердих порід, льоду і газів. Хвіст - з газу і пилу. З наближенням до Сонця лід і гази ядра розігріваються, зриваються найдрібніші частинки і вся ця суміш перетвориться в довгий шлейф. Цей шлейф носить назву «хвіст» комети. Він може бути різним за формою і розміром. Довгий, короткий, широкий або вузький. Він може бути витягнутим в пряму лінію, дугоподібним або роздвоюватися. Зустрічаються комети, які взагалі не мають хвоста.
2
З наближенням комети до Сонця зростає шлейф і зростає швидкість її руху. При цьому вона летить головою вперед. Віддаляючись від Сонця вона, навпаки, летить вперед хвостом. Швидкість руху падає, хвіст стає все менше, поступово комета перестає бути видимою з Землі неозброєним оком. Траєкторії руху цих дивовижних небесних тіл подібні орбітах планет. Вони обертаються навколо своєї осі, у них є свій "рік", період обертання навколо Сонця. Одні комети з'являються раз на кілька десятків років, інші один раз в декілька десятків тисячоліть. Найвідоміша комета - комета Галлея. Період її обертання становить 75 років. Тобто один раз в 75 років вона видна із Землі. Спостереження за нею астрономи вели з 239 р до н.е., востаннє комета Галлея пролітала в 1986 році і повернеться тепер тільки в 2061-му.
3
Слід врахувати, що комети відносяться до розряду малих космічних тіл. На їх орбіту можуть впливати що зіштовхуються з ними астероїди, гравітаційні поля планет. Внаслідок цього вірогідність зіткнення комет з планетами підвищується. Одну з таких «аварій» спостерігали в 1994 році в усі телескопи світу. Комета Шумейкеров-Леві, розпалася на 21 фрагмент, на повному ходу врізалася в Юпітер. Цей безпрецедентний випадок увійшов в історію астрономії, як перше зіткнення двох великих небесних тіл за всю історію спостережень. Подібне зіткнення із Землею понесло б за собою катастрофічні наслідки для всього живого на планеті.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hvZD65-Zv0Y