Як дізнатися, Як виглядатиме майбутня дитина. зовнішність майбутньої дитини.

На кого з батьків буде схожий малюк, вирішує генетика, що оперує домінантними (провідними) і рецесивними (веденими) генами. В результаті виходить якийсь генетичний коктейль, приготований спільними зусиллями обох батьків. Насправді, схожість на папу і маму невипадкова, вона закладена природою для якнайшвидшої активації материнського і батьківського інстинктів.
Інструкція
1
Пол дитини цілком залежить від батька. В цьому питанні основну роль відіграє те, який саме з сперматозоїдів запліднити яйцеклітину. X-хромосом, що програмують народження дівчаток, стільки ж, скільки Y-хромосом, що беруть участь у зародженні хлопчиків. На ділі ж хлопчиків народжується трохи більше дівчаток, на увазі їх низькою опірності хворобам.
2
Намагаючись вгадати колір очей, згадайте, що ген, який відповідає за карі очі, є домінантним. Якщо один з батьків володіє блакитними очима, а другий - карими, швидше за все, переможе сильний ген і малюк буде темноокий. Однак якби це правило не допускало винятків, все населення планети давним-давно стало б більш-менш одноманітним. Але природа, заздалегідь продумуючи все до дрібниць, розпорядилася інакше. Виявляється, що у володарів темних очей іноді народжуються світлоокі діти. Це можливо, якщо хоч хтось із родичів (хай навіть в позаминулому поколінні) був блакитнооким, зеленооким або сірооким.
3
Світле волосся також є рецесивним ознакою. Коли обоє батьків світловолосі, дитина успадковує цей же колір. Якщо ж тато чи мама передадуть йому домінантний ген темного волосся, у спадкоємця будуть всі шанси його перейняти. В принципі, можливий варіант злиття відтінків батьківських волосся. Що стосується структури волоса, то малюк з більшою ймовірністю успадкує кучері (або хвилястий волос), зрозуміло, якщо такою характеристикою володіє будь-хто з батьків.
4
У спадщину передаються і ямочка на підборідді, і видатні вушні раковини одного з батьків. Учення дійшли думки щодо того, що великий ніс з горбинкою також слід віднести до домінантним ознаками.
5
Швидше за все, малюк успадкує короткопалость, а також шостий палець, якщо їм наділений один з батьків, зрозуміло.
6
В питанні майбутнього зростання дитини складно робити прогнози. Як правило, він зупиняється на середньому арифметичному між батьковим і маминим ростом. Але це в умовах правильного та повноцінного харчування, а також залежно від перенесених захворювань. У той же час, якщо малюк володіє завидним апетитом, багато рухається, спить належний час і правильно харчується - у нього є всі шанси перерости своїх невисоких батьків.
7
В цілому, хлопчики набагато частіше схожі на мам. Пояснюється це тим, що вони успадковують лише одну єдину X-хромосому, яка багата генами зовнішності. У дівчаток же ситуація інша: вони отримують рівну кількість подібних генів і від мами, і від тата. Відповідно, дівчинка може походити на обох батьків з рівним ступенем ймовірності.