Як повернути натхнення.

Чи буває у вас так, що робота, яка ще вчора робилася на одному диханні, виходила свіжо, цікаво і красиво, сьогодні не йде ніяк. Натхнення , яке допомагало трудитися добу безперервно, пішло . Можна змусити себе працювати, наплювавши на творчі муки і грізно наказавши собі: «Треба!». Можна закинути всі справи і вдатися солодко-болісному зневірі і очікуванню, коли ж Муза зволить відвідати вас знову. А можна спробувати самому повернути це примхливе, вперте, але таке необхідне натхнення.
Інструкція
1
Зробіть щось, абсолютно вам не властиве. Ви ніколи не ходили в походи, вважаючи, що всі ці намети, гітари і багаття - утомливо й нудно? Напроситеся до знайомих на сходження гори або сплав по річці. Ви обідаєте в ресторанах або у мами вдома, а собі можете приготувати тільки пельмені з пачки? Запишіться на кулінарні курси. Розбийте звичні стереотипи поведінки, які самі ж і придумали. Яскраві емоції вам гарантовані, а де емоції, там і натхнення. І потім, раптом вам сподобається готувати біля багаття під бардівські пісні?
2
Рушайте в подорож дикуном. Виберіть місця і країни, де ви жодного разу не були, активно користуйтеся громадським транспортом і допомогою місцевих жителів. Вивчайте природу, кухню, мову, традиції тих країн, куди вас занесуть пошуки натхнення. Не відмовляйтеся від можливості спробувати і дізнатися що-небудь незвичне і незвідане. Цілком можливо, що вам доведеться перервати свою подорож на півдорозі, так як бажання швидше взятися за нову або незакінчену роботу накриє вас з головою.
3
Займіться спортом або танцями. А можна і відправитися до бабусі в село, допомогти їй викопати картоплю. А на додачу можна допомогти ще половині села. Фізичні вправи дозволяють відчути не тільки втома, а й задоволення. Як приємно змити піт з втомленого тіла, відчути, як злегка ниють м'язи, відчути себе живим! Тіло стомлено, але голова ясна, душа співає, а бажання творити сильно як ніколи.
4
Відпочиньте. Згадайте, коли ви востаннє добре висипалися, смачно вечеряли або прогулювалися по вулиці без усякої мети? Буває так, що і натхнення є, і настрой на роботу, але фізичних сил вже ніяких не залишається. Забудьте сумнівне правило про те, що художник повинен бути втомленим і голодним. Балуйте себе іноді.
5
Відволікаючись на час, займіться тим, що завжди приносило вам задоволення, нехай це буде читання детективів, вишивання або плітки з сусідом. Улюблені заняття приносять спокій і задоволення життям. А натхнення і удовольствореніе ходять поруч.
6
Сходіть в театр на хороший спектакль. Відвідайте музей, філармонію чи художню виставку. Пориньте у світ краси, щирості й геніальності. Насолодитеся творчістю талановитих людей. Вони теж переживали злети і падіння, наплив працездатності і періоди депресії. Але натхнення до них поверталося всякий раз. Не думайте, що до вас воно забуло дорогу.