Як склеїти літак.

Мабуть, немає нічого більш захоплюючого, ніж створення власної колекції моделей літаків . Це хобі, яке приносить дітям годинник радості і веселощів. Якщо раніше при виготовленні авіамоделей в якості матеріалів використовувалося переважно дерево, то зараз деталі можуть виготовляти з металу або склопластику. Деякі умільці використовують і пінопласт, і звичайний офісний папір або, по-старому, картон. Такі моделі склеюють.
Інструкція
1
Підберіть клей. Існують декілька видів клеїв, застосовних в авіамоделюванні. Найбільш поширені клеї, які діють за рахунок випаровування розчинника. Вони малоефективні для склеювання літаків з пластику та металу, а також славляться довгим висиханням. Тому популярними стали клеї, дія яких заснована на хімічній реакції. Вони дуже швидко схоплюються, застосовні практично для всіх матеріалів, крім пінопласту. Але у них є невеликий недолік - модель може виявитися ламкою.
2
Основна проблема при склеюванні літака - це виникнення нерівних стиків, коли секції не збігаються. Є кілька нехитрих секретів, що дозволяють склеїти літак найбільш ефективно. Дрібної наждачкою зачистите місця стиків після висихання клею. Використовуйте при нанесенні клею малярський скотч - він захистить поверхню від випадкового потрапляння складу.
3
Використовуйте метод конструкторів. Зазвичай секції авіамоделей, що вимагають склеювання, складаються з двох шпангоутів і обшивки. Обшивку можна зміцнити за допомогою пінопласту або звичайного паперу. Так, наприклад, «бутерброд» з обшивки, шару клею та паперу, відмінно гнеться без заломів, а прийняту форму зберігає після висихання клею. Така підготовка обшивки до приклеювання дозволяє уникнути нерівностей і зазорів, а також надати деталі більшу жорсткість.
4
При склеюванні моделей, які збираються на каркасі, використовуйте тонкі смужки паперу. Наклейте їх на ребра, після чого сміливо приклеюйте до них обшивку.
5
Пам'ятайте про те, що робота з клеєм повинна бути безпечна, а для цього необхідно працювати в добре провітрюваному приміщенні і берегти руки від Бистровисихающая клею, використовуючи рукавички і одяг з довгими рукавами.