Як знайти і видалити троян. Як знайти троян в папці.

Основна мета антивірусного програмного забезпечення - запобігти проникненню шкідливих файлів в систему. Але якщо це все-таки траплялося, то необхідно використовувати утиліти, що дозволяють виявити і видалити вірусні файли.
Вам знадобиться
  • - Dr.WEb CureIt.
Інструкція
1
Для початку скористайтеся засобом видалення шкідливого програмного забезпечення. Ця утиліта вбудована в операційну систему Windows. Відкрийте меню «Пуск» і перейдіть до пункту «Виконати». Дочекайтеся відкриття нового вікна і введіть команду mrt.exe. Натисніть клавішу Enter. Після відкриття нового меню вкажіть варіант «Повне сканування» і натисніть кнопку «Далі». Підтвердіть запуск утиліти. Даний процес може зайняти багато часу, тому що пошук заражених файлів буде виконаний у всіх папках жорсткого диска.
2
Якщо описана утиліта не впоралася з поставленим завданням, то скористайтеся антивірусною програмою, встановленої на вашому комп'ютері. Відкрийте її меню і обновіть вірусні бази. Це дозволить виявити більшу кількість заражених файлів.
3
Перейдіть в меню «Сканування» та активуйте цей процес. Вкажіть локальні диски, вміст яких потрібно перевірити. Найчастіше зараження піддається системний розділ вінчестера.
4
Скористайтеся програмою, призначеної для швидкого сканування системних файлів комп'ютера. Відкрийте сторінку http://www.freedrweb.com/cureit/і скачайте звідти утиліту CureIt.
5
Запустіть завантажений exe-файл. Сканування комп'ютера розпочнеться автоматично. Зупиніть його і перейдіть в меню "Налаштування". Задайте точні параметри перевірки системних файлів. Знову запустіть програму і дочекайтеся завершення її роботи. Якщо утиліта знайшла заражені файли, але не змогла їх видалити, то виконайте цю процедуру самостійно. Вивчіть місце розташування файлу, виділіть його і натисніть клавіші Shift і Delete.
6
Деякі файли не можуть бути видалені через використання іншими додатками. Запустіть систему в безпечному режимі і повторіть спробу видалення вірусних файлів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7KEDSbA0Bdc
Троян має безліч функцій, таких як управління віддаленим комп'ютером, отримання чужих інтернет-акаунтів, зломи та інше. Найчастіше люди самі не підозрюють, що на їх комп'ютері існує ця програма, оскільки скачують її самі, прийнявши за нешкідливу, а іноді й корисну. Виявити і вилікувати троян складно, але необхідно.
Інструкція
1
Визначтеся з типом вашого трояна, тобто зрозумійте, що саме йде не так. Існує три основних типи троянів. Перший - це Mail Sender, який самостійно підключається до акаунтів інтернет-сервісів (пошта, ICQ і пр.) І розсилає такий же троян всім, хто є в контакт-листах. З його допомогою інша людина може читати вашу пошту або знімати, наприклад, гроші з вашого електронного рахунку. Наступний, тобто Backdoor, має приблизно ті ж самі функції, тільки ще з його допомогою можна практично повністю керувати віддаленим комп'ютером. Наприклад, видаляти або пересилати файли. Нарешті, останній - це Log Writer, який зчитує всю інформацію, що вводиться з клавіатури і записує її в певний файл, який буде пізніше переданий «хазяїну» трояна. Сенс має приблизно той же, що і Mail Sender. Не варто забувати, що трьома типами трояни не обмежуються, це лише основні!
2
Знайдіть на своєму комп'ютері програму RegEdit (для цього просто введіть її назву у пуску або подивіться за адресою c: windowsRegEdit.exe).
3
В реєстрі подивіться такі каталоги, як soft, windows, run, runonce та інші на предмет підозрілих exe-файлів. В якому розділі шукати троян вам допоможе те, що ви робили в першому пункті - визначення з типом трояна. Якщо боїтеся видаляти файли, то просто перейменуйте їх і подивіться, що змінилося.
4
Якщо чистка реєстру не допомогла, то можна скористатися утилітами XRun або CTask, які дадуть повну інформацію про запущені в даний момент програмах. Також можна переглянути диспечер завдань, але це може бути неефективно.
5
Отже, в боротьбі з трояном головне - це уважність і обережність. Будьте гранично акуратні з роботою в мережі і користуйтеся якісними антивірусами, щоб не доводилося лікувати комп'ютер.