Як визначити підробку моторного масла.

Моторне масло - основна рідина, застосовувана для змащування поршневих і роторних двигунів внутрішнього згоряння. Головним завданням масла є захист та охолодження двигуна, зниження тертя, зменшення впливу на деталі різних забруднень навколишнього середовища і високих температур. Тому першим і важливим умовою працездатності двигуна вашого автомобіля є вибір масла . Але як убезпечити себе і вибрати якісне моторне масло, а не підробку?
Вам знадобиться
  • Пластмасовий стакан, білий аркуш паперу і предметне скло.
Інструкція
1
Зверніть увагу на етикетку і на саму каністру. Етикетка повинна бути міцно приклеєна всій своїй площиною, якщо ж наклейка легко відшаровується, то перед вами швидше за все підробка. Також подивіться на наявність повної адреси виробника, телефону, терміну придатності і на дату. Дата виготовлення масла , нанесена на лицьовій частині етикетки повинна збігатися з датою виготовлення каністри, видавленої на днище. Якщо вони не збігаються або ж зовсім відсутні, то це ознака 100% -ної підробки. А останнім часом, щоб автолюбителі змогли відрізнити справжнє моторне масло, виробники почали розміщувати голографічний елемент з логотипом, який наклеюють на саму етикетку, або вплавляют в пластикову основу каністри. На дотик він не має жодних країв і не відклеюється.
2
Проведіть візуальний огляд моторного масла . Для цього вам буде потрібно пластмасовий стакан. Налийте в нього трохи масла і подивіться на його в'язкість і колір. Якщо колір занадто темний, то це свідчить про те, що масло низької якості. Потім в цей стакан покладіть сильний магніт і приберіть його в темне місце на 5 хвилин. Якщо після цього немає на дні осаду, слідів феромагнітних частинок, то все добре - масло якісне.
3
Далі візьміть предметне скло і капніть на нього кілька крапель масла і одразу розітріть. Якщо при розтиранні між стеклами чути невеликий скрип, то значить, в маслі є механічні домішки, які небезпечні для двигуна і, відповідно, масло є бракованим.
4
Візьміть білий аркуш паперу і вилийте на нього кришку моторного масла . Лист при цьому тримайте під нахилом. Масло, протікаючи по паперу, буде частково вбиратися, а частина, що залишилася рівномірно розподілятися по поверхні аркуша. Якщо на ньому залишаться темні плями, то значить, в маслі є механічні домішки, а якщо світле, то це говорить про високу його працездатності.
Корисна порада
Беріть масло у великих автомагазинах, де на прилавках коштує майже вся різновид продукції, що випускається тією чи іншою фірмою, або на АЗС компанії, куди вони завозяться безпосередньо з заводу.
Моторне масло - одна з основних рідин, що використовуються в двигунах внутрішнього згоряння. Служить для змащування агрегатів, вузлів двигуна, зменшуючи тертя, отже, і знос деталей. Для автомобіля вкрай важливі властивості і рівень масла в двигуні. Низький рівень або погана якість можуть вивести з ладу серце вашого авто. Як же визначити ці параметри самостійно?
Вам знадобиться
  • - Ваш автомобіль.
Інструкція
1
Відкрийте капот і вийміть вимірювальний щуп, який розташовується в районі піддону зліва чи справа, в залежності від марки вашого автомобіля. Протріть його ганчіркою і поставте на місце, зачекайте кілька секунд, перед тим як вийняти його знову.
2
Перевірте рівень масла за відмітками MIN і MAX. Якщо рівень масла знаходиться нижче позначки MAX, слід додати масло в піддон. Знову перевірте рівень моторного масла, опустивши щуп на кілька секунд, і повторювати процедуру слід до тих пір, поки рівень масла не підніметься до позначки MAX. Але не слід допускати підйом масла вище даної позначки. Встановіть щуп на місце.
3
Перевіряйте рівень масла кожні 1000 км. Оптимальний рівень масла і якість мастильної рідини підвищує ефективну потужність двигуна і економічність палива, знижує передчасний знос елементів двигуна, запобігає утворенню осаду і розвиток корозії і зменшує кількість шкідливих викидів в атмосферу.
4
При перевірці масла, зверніть увагу на його колір. Чим швидше забруднюється масло , тим краще, це означає тільки те, що воно успішно виконує свої функції по перенесенню продуктів окислення від трудящих елементів двигуна до фільтру.
5
Проводите регулярну заміну масла восени, ближче до зими, коли існує ризик того, що температура може опуститися до критичного мінуса. Так само актуальне застосування сезонних масел, тому як літнє масло більш рідке і при мінусових температурах може попросту замерзнути.
Зверніть увагу
Настійно рекомендується перевіряти рівень масла в двигуні не раніше, ніж через 30 хвилин після зупинки двигуна. Температура масла в працюючому двигуні перевищує 100 градусів за Цельсієм і необережне поводження з гарячим двигуном під час перевірки рівня може привести до серйозних опіків.
Корисна порада
Правильний вибір масла є дуже важливим фактором для технічних характеристик і терміну служби вашого двигуна.